Jak zdemontowac popmpe wspomagania golf III 1.9 sdi

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Jak zdemontowac popmpe wspomagania golf III 1.9 sdi

Postprzez Golfina12 » 4 maja 2013, o 12:19

Witam padła mi pompa wspomagania i musze ja zawiesc do regeneracji niestety kazdy mechanik w okolicy nie ma czasu zeby mi jak zdemontowac a ja potrzebuje auta do pracy wiec moze sam bym ja powoli wyciagnoł i zawiuzł do regeneracji. Mam prosbe czy mogłby mi ktos opisac jak to bezpiecznie wymontowac i czy jest to w miare łatwe do wykonania ? ponizej podaje zdjecia popmy. Pozdrawiam Obrazek Obrazek
Golfina12
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 09:50
Lokalizacja: biłgoraj

Jak zdemontowac popmpe wspomagania golf III 1.9 sdi

 

Postprzez pablomed » 5 maja 2013, o 12:41

Jest to łatwe tyle że wszystko tak dobrze widać że skoro masz wątpliwości jak odkręcić to sam nie wiem czy dasz radę. Na dole dwie śruby - ta z regulacją i druga na przeciwko niej po drugiej stronie, u góry jedna klucz 16. Odkręcasz mocowania obu przewodów i zabezpieczasz żeby brudu nie naleciało. Pompę wyjmiesz razem z obudową, możesz ją z niej wykręcić lub odwieźć w całości. Przy tym jedna rzecz - im krócej będziesz jeździł bez pompy tym mniejsze ryzyko uszkodzenia maglownicy, powiedzmy do 100 km - nic się nie stanie na pewno
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość