Dziwny odgłos

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Dziwny odgłos

Postprzez Michał20 » 15 sty 2015, o 21:12

Witam.

Problem polega na tym, że gdy ruszam z miejsca lub mocno skręcam kierownicą słychać od jakiegoś czasu takie pojedyncze puknięcie, niezbyt głośne ale wystarczająco słyszalne. Pojawia się to rzadziej gdy hamuję. Odgłos dobiega jakby gdzieś z układu kierowniczego, ale nie jestem pewien... Czy miał ktoś kiedys podobny problem? Gofer bez wspomagania.

Pozdrawiam !
Michał20
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 17:39
Lokalizacja: Starogard Gdański

Dziwny odgłos

 

Postprzez Andreew » 15 sty 2015, o 21:31

zobacz ruchy kierownica lewo prawo czy cos stuka na postoju i zobacz czy masz gume na połaczeniu maglownica kolumna kierownicza jest ona za skrzynia biegow na sciance grodziowej bo jesli jej nie ma to gromadzi sie tam duzo brudu i wody ktora powoduje korozje łozyska i to sie wyrabia i stuka w moim byłym przypadku własnie tak było
Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl

Postprzez Michał20 » 16 sty 2015, o 19:16

Andreew tak, gdy kręce na postoju lewo-prawo to właśnie pojawia się to puknięcie.
A guma, o której piszesz to jest na swoim miejscu ;) Czyli prawdopodobnie to łożysko do wymiany?
Michał20
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 17:39
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Andreew » 19 sty 2015, o 20:29

moze koncowki juz masz bardzo wyrobione albo drazki kierownicze jesli guma jest na swoim miejscu czyli jest szczelnie nie dostała sie woda i brod to maglownica bedzie ok. bedziesz musiał jechac na stacje diagnostyczna aby dokładnie stwierdzili co to moze byc na odległosc ciezko cos wyczuc :kwasny: ja tylko opisałem moj przypadek bo gumy nie było i dlatego padło mi to niestety
Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 3 gości