Dziwne zachowanie gofra (ściąga raz na lewo raz na prawo)

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Dziwne zachowanie gofra (ściąga raz na lewo raz na prawo)

Postprzez macQ » 17 lut 2009, o 23:49

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu borykam się z takim problemem, na dłuższej trasie jest on bardzo uciążliwy, a mianowicie: po zmianie opon na zimowe zaobserwowałem jakby lekko mi autko ściągało na lewo, nie przejmowałem sie tym bo myslalem ze to moze cisnienie nie takie co trzeba (sprawdziłem - ok) wiec jezdzilem dalej ale po kilku kursach (320km) zaczęło mnie coraz bardziej ściagac na lewo przy puszczeniu gazu (normalnie kierwonica zachowuje sie jakby wpadła w jakas koleine i trzeba z nia walczyc aby utrzymac prosto auto), jednak po dodaniu gazu - przyspieszaniu (najbardziej czuc to przy nizszych biegach) kierownica sie prostuje i odczuwalne jest jakby lekkie znoszenie na prawo, przy hamowaniu jedzie w miare prosto z lekka checia skrecenia w lewo... jest to bardzo uciążliwe podczas dłuższej trasy bo cięzko jest utrzymac kierunek... zaznaczam, ze nie udezyłem w zaden kraweznik, nie wpadlem w zadna wieksza dziure, kola sa wywazone, cisnienie jest takie samo na kolach jednej osi, jedynie to pasek od wspomagania jest lekko luzny i piszczy przy max skrecie.... Prosze o pomoc poniewaz jazda, tym bardziej, ze jest teraz slisko, staje sie coraz bardziej niebezpieczna.

Czy moze byc to wina np. zle działajacych hamulcow poniewaz zaobserwowalem ze gdy ostatnio hamuje (i to nawet z niewielkich szybkosci) to hamulce wydaja taki dziwny dzwiek jakby sie przegrzewaly (takie bulgotanie); inna teoria czy moze byc to wina łożyska albo 2 roznych par kol (z przodu 14", a z tylu 13"); jak najlepiej zwalczyc ten problem bez duzych kosztow, czy da sie cos zrobic samemu czy trzeba jechac do mechanika???

BEDE WDZIECZNY ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!! Z GÓRY DZIEKI ZA POMOC!!!!
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Dziwne zachowanie gofra (ściąga raz na lewo raz na prawo)

 

Postprzez prezesik » 18 lut 2009, o 00:57

jeżeli np. przy dodawaniu gazu ściąga w prawo, a przy puszczaniu gazu lub hamowaniu ściąga w lewo to masz do ustawienia geometrię przedniego zawieszenia (masz za bardzo rozbieżny \-/ ), poprostu musisz jechać na ustawienie zbieżności, tylko przed pojechaniem na geometrię upewnij się czy nie masz żadnych luzów na zawieszeniu (sprawdzą przed ustawieniem zbieżności).
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez macQ » 18 lut 2009, o 23:02

Dzięki wielkie kolego na dniach pojade do specjalisty... jak ktos ma jeszcze jakis pomysl to prosze piszcie
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

Postprzez mipi » 21 lut 2009, o 14:40

mam ten sam problem ściąga w prawo geometria,zbieżność książkowa opony ok hamulce ok łożyska ok miał może ktoś taki problem?
mipi
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 11:46
Lokalizacja: Łasin

Postprzez michał1903 » 21 lut 2009, o 22:19

mipi, ja mam to samo co ty i tez nie wiem o co chodzi?
michał1903
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 17:06
Lokalizacja: kamień pomorski

Postprzez swatu » 22 lut 2009, o 09:24

jeszce bym doradzil sprawdzenie koncówek drązka stabilizujacego .czesto to wymieniam .jak sie jezdzi po dziurach.. ;-)
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez macQ » 22 lut 2009, o 19:06

juz sie dowiedzialem co to moze być! moj funfel powiedzial ze to wyrobiona tuleja metalowo-gumowa na wahaczu sprawdzcie czy nie macie luzów na przednich kołach
golf jest bogiem,
astra wrogiem. :P

!!~~VW~~!!
macQ
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 14:15
Lokalizacja: Rzepin /Szczecin

moj golf woli jechac w lewo

Postprzez kamil3 » 14 mar 2009, o 02:35

w polsce ciezko znalezc warsztat gdzie potrafia zdiagnozowac takie zachowania. najczesciej konczy sie tylko na stracie pieniedzy a problem zostaje
Ostatnio edytowano 21 kwi 2009, o 01:23 przez kamil3, łącznie edytowano 1 raz
jak chcesz miec sprawnego golfika, to nigdy nie zostawiaj go samego u mechanika ;-)
Avatar użytkownika
kamil3
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Stefański » 21 mar 2009, o 00:25

ja też mam podobny problem. odkąd kupiłem golfa ściągało mnie trochę na lewo i kiera też była lekko skręcona w lewą stronę. Wybierałem się na ustawienie zbieżności ale jakoś przekładam to z dnia na dzień i jakoś nie mogę znaleźć czasu. w tym tyg zmieniłem koła na letnie i dziwne jest to ze kiera dalej jest lekko skręcona w lewo a ściąga mnie na prawo. teraz to zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi :-(
Avatar użytkownika
Stefański
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 19:47
Lokalizacja: Nysa

Postprzez spike666 » 22 wrz 2009, o 20:31

Przy tym wszystkim posprawdzajcie luz między amortyzatorem, a zwrotnicą koła. czasami te śruby mocujące amorek po prostu się luzują, a wtedy to sobie lata jak chce. oto moja diagnoza, miałem to samo, ale sam to stwierdziłem, mechanicy nie mogli. po prostu powymieniać te śruby- koszt około 15 zł;)
A po tym wszystkim zbieżność oczywiście;)
A jeżeli to wyeliminowaliście, to powiedzcie jak?:)
Avatar użytkownika
spike666
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 3 sty 2009, o 16:13
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kamil3 » 22 wrz 2009, o 23:58

spike666 napisał(a):Przy tym wszystkim posprawdzajcie luz między amortyzatorem, a zwrotnicą koła. czasami te śruby mocujące amorek po prostu się luzują, a wtedy to sobie lata jak chce. oto moja diagnoza, miałem to samo, ale sam to stwierdziłem, mechanicy nie mogli. po prostu powymieniać te śruby- koszt około 15 zł;)
A po tym wszystkim zbieżność oczywiście;)
A jeżeli to wyeliminowaliście, to powiedzcie jak?:)



wydaje mi sie ze u mnie to tez moze byc to:) spawdze:D
jak chcesz miec sprawnego golfika, to nigdy nie zostawiaj go samego u mechanika ;-)
Avatar użytkownika
kamil3
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Świdnica


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości