Dziwne odgłosy z pompy wspomagania.

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Dziwne odgłosy z pompy wspomagania.

Postprzez klimdan » 15 gru 2008, o 18:33

Witam

Z mojej pompy wspomagania wydobywają się dziwne odgłosy a mianowicie takie jakby chrabotanie. Jak podniosę ten wężyk, który idzie od pompy do zbiorniczka wyrównawczego do góry to chrabotanie narasta. Narasta również jak dodam gazu. Pozatym wspomaganie jest słabe i przy skrętach buczy.
Moje pytania są takie, czy ta pompa nadaje się do regeneracji a jeżeli nie to czy mogę jeździć bez wspomagania i co mam zrobić, żeby jeździć bez wspomagania.
Proszę o radę i dziękuję.
klimdan
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 14 paź 2008, o 18:18
Lokalizacja: Turek

Dziwne odgłosy z pompy wspomagania.

 

Postprzez wojtek070580 » 15 gru 2008, o 18:57

hey zobacz stan oleju do wspomagania
Avatar użytkownika
wojtek070580
Badacz tematu
 
Posty: 238
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 19:23
Lokalizacja: RTA TRZEŚŃ

Postprzez klimdan » 15 gru 2008, o 19:01

Olej jest w normie.
klimdan
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 14 paź 2008, o 18:18
Lokalizacja: Turek

Postprzez Bolek III » 15 gru 2008, o 19:10

Wczoraj nam w fiacie bravo wspomaganie zaczeło sie zacinac , buczeć szumieć i wogóle strasznie chodziło. Okazało sie że cały olej jaki był chyba wyparował bo nie wiadomo gdzie sie znalazł. Wlaliśmy z 300ml nowego oleju i wspomaganie chodzi leciutko ale buczy i obroty silnika strasznie malały.
I Love My Golf ;PP
Bolek III
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 15 paź 2008, o 19:07
Lokalizacja: Myślibórz

Postprzez klimdan » 17 gru 2008, o 21:37

No widzę, że konkretnej pomocy tutaj nie dostane ale problem rozwiązałem sam. Powodem chrabotania były poluźnione śruby między pompą wspomagania a silnikiem. Buczenie przy kręceniu kierownicą pozostało ale dolałem uczszelniacza do płynów wspomagania i samo wspomaganie znacznie sie poprawiło(kierownica lżej się kręci).
klimdan
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 14 paź 2008, o 18:18
Lokalizacja: Turek


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości