Dziura czyli problem z układem kierowniczym :/

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Dziura czyli problem z układem kierowniczym :/

Postprzez MartinBoss » 19 lip 2009, o 23:38

Otóż miałem dzisiaj "miłą" niespodzianke śmigałem golfizną po bocznej, ale asfaltowej drodze mając ok. 40 na blacie zagapiłem się (przyznaje) i wpadłem w sporą dziurę:/ Myślałem, że straciłem koło, ale mówie auto jedzie dalej więc luz :). Powstał mi jednak luz na kierownicy, gdy nią poruszam (minimalne wahnięcia od prostej) wydaje dziwny dźwięk podczas jazdy i postoju (jakby tarcie, hmm nie dokońca nie wiem jak to nazwać) , przy jeździe po idealnie prostym asfalcie jest luz, ale juz na minimalnych nierównościach czuje na kierownicy drgania, mam wrażenie... może i trochę przesadzam bo teraz straciłem porównanie (wcześniej nie zwracałem być może uwagi na to) że kierownica stała się taka luźna (nawet nie w sensie luzu). Co to może być dokładnie, ja diagnozuje i właściwie modle się by to tylko była końcówka drążka, jutro podjade do mechanika i się przekonam, ale moze ktoś z was powie mi teraz co to moze byc i z jakimi kosztami mam się liczyć.
Przepraszam za chaotyczność tej wypowiedzi, ale jestem lekko poddenerwowany zaistniałą sytuacją.
Pozdrawiam
MartinBoss
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 wrz 2008, o 22:44
Lokalizacja: Pabianice

Dziura czyli problem z układem kierowniczym :/

 

Postprzez Ramze$ » 20 lip 2009, o 14:05

To pewnie tak jak piszesz, końcówka drążka.. W zeszłym roku przywaliłem w krawężnik, i okazał się to drążek, mam niewielki luz ale jeszcze jeżdżę. Potem z dziurami tez miałem kilka przygód, i też mi się wydawało ze jest większy luz a było ok, może go po prostu miałeś wcześniej tylko nie zauważyłeś tego.. Ogólnie jeśli już naprawdę masz luz, to może być tylko w 3 miejscach: końcówka drążka (najbardziej prawdopodobne), na przekładni kierowniczej oraz przegubie kolumny kierowniczej ;) i nie denerwuj się, jeśli coś już bd do naprawy to fortuny nie wydasz ;)

psdr
Avatar użytkownika
Ramze$
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 15:22
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Postprzez Golfik1986 » 20 lip 2009, o 15:55

sluchajcie dopisze sie mam podobny problem otoz na dziurach jak jade szybciej niesie mi kiera i jakby chcialo mi wyrwac kiera w ta strone na trasie jest to strasznie denerwujace gdyz jak jedziesz wieksza predkoscia lata auto od lewej do prawej nie mozna go ogarnac dodam ze nie dawno tzn nie caly miesiac temu wymienialem koncowki drazkow i cale drazki

[ Dodano: 2009-07-20, 15:56 ]
Ramze$, o jakim przegubie mowisz???
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Ramze$ » 20 lip 2009, o 21:24

Golfik1986 napisał(a):Ramze$, o jakim przegubie mowisz???


Konkretnie o przegubie krzyżakowym.. Jeśli końcówki masz ok, to pozostają luzy w kolumnie kier.
Avatar użytkownika
Ramze$
Czytacz
 
Posty: 112
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 15:22
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Postprzez MartinBoss » 21 lip 2009, o 12:54

Byłem w stacji diagnostycznej i stwierdzili, że jest wszystko jak najbardziej w porządku. Felga jedynie szmelc, wymieniłem i teraz jest dużo lepiej... pozostał jednak problem z "grającą" kierownicą to na 99% maglownica, jednakże nie przeszkadza to w jeździe dlatego na razie polecono mi nic nie wymieniać, poza tym maglownica w aucie ze wspomaganiem kosztuje krocie.
MartinBoss
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 wrz 2008, o 22:44
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Golfik1986 » 21 lip 2009, o 14:11

Ramze$, czyli to jest ten przegub wew tak?? koncowki wymienione i drazki tesh. gdzie szukac tego luzu ten przegub jest 1 czy 2??
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kger » 21 lip 2009, o 22:52

Golfik1986,
Jeśli drążki i końcówki nowe, polecam sprawdzenie amorów. Z autopsji ;-)
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości