Drgania kierownicy przy przyspieszaniu

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Drgania kierownicy przy przyspieszaniu

Postprzez golf 1.4 » 28 maja 2016, o 09:35

Witam. Od prędkości 85km/h w górę jak wcisnę pedał gazu w podłogę to kierownica mi strasznie drży... Posiedziałem trochę na naszym forum i wyczytałem że mogą być to poduszki, końcówki drążków, górne łożyska amortyzatorów, półosie. Wymieniłem poduszki na nowe (Corteco), końcówki drążków (trw) i górne mocowania zmieniałem rek temu na Febiego. Koła zostały wyważone przed jazdą w trasę i nie pomogło. Wahacze mam nowe i sworznie (wszystko Febi). I nic nie pomaga... rok temu w zimę miałem kolizję bo koleś wjechał mi w przednie koło i skrzywił drążek kierowniczy więc wymieniłem ten drążek, ale nie sądzę żeby to była przyczyna bo te drgania występują teraz a nie wcześniej. Nie wiem jak z półosiami, jak się je sprawdza czy są proste bo może skrzywiła się od ostrego stylu jazdy?
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Drgania kierownicy przy przyspieszaniu

 

Re: Drgania kierownicy przy przyspieszaniu

Postprzez jaroszy » 28 maja 2016, o 15:46

sprawdź przeguby od strony skrzyni biegów
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Drgania kierownicy przy przyspieszaniu

Postprzez golf 1.4 » 28 maja 2016, o 21:31

no ale w jaki sposób? Te przy kołach to wiem że trzeba ruszyć na skręconych kołach i jak będą strzelać to do wymiany. Ale to przy skrzyni? nie mam pojęcia
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości