Airbagi

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

Airbagi

Postprzez Marvell » 6 lut 2009, o 02:55

Jak w temacie, chodzi o demontaż i montaż poduszek powietrznych. Zależy mi głównie na doradzie przy airbagu pasażera. Nie wiem jak go ugryź. Nastepnym problemem będzie podłączenie. Sterownik też powinienem wymienić czy wystarczy skasować błąd? Z góry dzięki.
Avatar użytkownika
Marvell
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 22:18
Lokalizacja: Andrychów

Airbagi

 

Postprzez morsdicti » 6 lut 2009, o 11:09

Podobno trzeba odłączać akumulator :) ja ostatnio dość często wymienialem kostkę stacyjki i jedni elektrycy odłączali drudzy nie .... Kierowcy jest przykęcona na dwa imbusy (uważaj żeby nie zerwać taśmy jest dosć krótko spięte ze sobą ... odłączasz odczepiasz wtyczkę (wygląda bardziej jak guzik w kurtce) jak chcesz zdjąć kierownicę odłączasz dodatkowo taśmę pod kierownicą (jest w piankowej osłonie termicznej). Pasażer - odkręcasz schowek masz dostęp do śrub bezpośrednio - wtyczka taka sama jak u kierowcy. U mnie osobiście w moim Golfie błędu nie było .... to dziwne bo po włączeniu zapłonu kontrolka się paliła i po 10 sekundach sama zgasła .... nawet jakbyś z nią jeździł to po jakimś czasie i tak ona zgaśnie ...

Tylko że ty masz skomputeryzowane TDI a ja D :) chociaż elektryk dobitnie chciał mi udowodnić że ten silnik da się zdiagnozować komputerem, podłączył he no i 'brak transmisji' - i mówi do mnie że ma Polskiego VAG'a a on z takimi golfami nie działą :P
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez K@mil » 6 lut 2009, o 13:36

morsdicti napisał(a):Pasażer - odkręcasz schowek masz dostęp do śrub bezpośrednio


Ja tez przylaczam sie do pytania jak zdjac poduszke pasazera, gdzie sa te sruby i co dalej ? bo chyba luźnoo to sie nie trzyma :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT


- - -



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość