zapowietrzony,plyn do wymiany czy cos innego?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

zapowietrzony,plyn do wymiany czy cos innego?

Postprzez seboljeiv » 8 lut 2010, o 13:17

klocki z przodu i tarcze wymieniane 10tys (na te mikoda nawiercane i nacinane i inne bajery:)- fakt nie nagrzewaja sie tak jak pelne tarcze),uklad odpowietrzony jakies 20-25k temu,plyn wlany wtedy pewnie jakis najtanszy...
w zbiorniczku plynu nalane az 5cm pod nakretke i od czasu odpowietrzania nic nie ucieklo.

wrazenie z naciskania pedalu hamulca mam takie od tego momentu kiedy jakis mechanik mi odpowietrzal go,mianowicie gdy leciutko musze przyhamowac musze przycisnąć hamulec jakies 10cm w głąb, jak wsiadam do innych aut- nowszych np-passat b5- lekko przyhamowuje to lapie juz po okolo 3cm , czy mozna zrobic tak jak w pasku zeby u mnie w golfie pedal hamulca szybciej reagowal na hamowanie, co za to odpowiada? czy ten model juz tak ma...?

teraz kiedy jest mroz na dworzu(minimum -5),rano po odpaleniu przez ok pierwsze 3km hamulce sa jak brzytwa, lekkie nacisniecie i juz hamuje az czasami mnie zaskoczy sila hamowania bo jestem przyzwyczajony do innej reakcji nacisniecia hamulca na sile hamulców

jak jest temp na zewnatrz ok.8 stopni dodatnich to z kolei po nocy, po odpaleniu pierwsze ok.3km sa gorsze niz w mrozie bo musze nacisnac mocniej niz te 10cm w głąb zeby przyhamowac i dopiero pozniej tak jak by jak wszystko sie rozgrzeje to normalnie hamuje (ael i tak przyhamowanie ok.10cm)

jest jeszcze tak ze jak np ze 100km/h wyhamowuje do 0 to po tym rowniez lepiej - szybciej dziala pedal hamulca

na pomiarze w punkcie kontroli dodam ze pomiary sily hamowania wyszly bardzo dobrze na wszystkie kola.

nie wiem czy ktos mial podobne objawy i czy wie o co chodzi ale prosze o jakas rade co mam zrobic , sprawdzic zeby hamulec brał niżej...
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

zapowietrzony,plyn do wymiany czy cos innego?

 

Postprzez piotrus23 » 8 lut 2010, o 22:27

jak kilka razy nacisniesz na pedal hamulca to nie robi sie przypadkiem twardszy?jesli tak to zapowietrzony moze byc tez pompa na wykonczeniu
Avatar użytkownika
piotrus23
Members
 
Posty: 577
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 20:45
Lokalizacja: malbork

Postprzez seboljeiv » 9 lut 2010, o 00:56

piotrus23, no zgadza sie - robi sie twardszy i w sumie po kilku nacisnieciach przez chwile po tym hamulec szybciej reaguje
zatem mozliwe ze ktos poprostu kiepsko odpowietrzył?
sa jakies sposoby na sprawdzenie czy pompa juz kuleje?
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

Postprzez Lampo » 9 lut 2010, o 01:11

pompa jest ok one sie tak szybko nie kończą
wymień uszczelki od serwa i powinno sie poprawić
Lampo
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez piotrus23 » 9 lut 2010, o 21:29

seboljeiv napisał(a):piotrus23, no zgadza sie - robi sie twardszy i w sumie po kilku nacisnieciach przez chwile po tym hamulec szybciej reaguje
zatem mozliwe ze ktos poprostu kiepsko odpowietrzył?
sa jakies sposoby na sprawdzenie czy pompa juz kuleje?
jestem pewnien ze jest zle odpowietrzony
Avatar użytkownika
piotrus23
Members
 
Posty: 577
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 20:45
Lokalizacja: malbork

Postprzez SotoM » 11 lut 2010, o 20:02

seboljeiv napisał(a):nawiercane i nacinane i inne bajery
tu masz swóu problem...tak poprostu jest...musiał bys tez zapodac mocniesze klocki...
poszukaj sobie w google wiadomości na temat "sportowych"tarcz hamulcowych i poczytaj... tak wiem ze to dziwne bo temperatura to ineczej ale tak jest...
ja zamierzam kupic tarcze ATE power disc i tez mówia ludzie za nim sie hamulce rozgrzeją to pedał jest miekki itd ale jak juz sie heble nagrzeja to hamulkec brzytwa...ale chwala je sobie...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez piotrus23 » 12 lut 2010, o 00:21

nie no az tak by chyba nie było jedz niech kto ci dobrze odpowietrzy
Avatar użytkownika
piotrus23
Members
 
Posty: 577
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 20:45
Lokalizacja: malbork


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości