Zaciski lukas.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Zaciski lukas.

Postprzez pitt47 » 16 sty 2012, o 22:23

Witam. Mam pytanko o hamulce tarczowe tylne i proszę o pomoc. Sprawa wygląda tak, że zrobiłem swapa i zamieniłem bębny na tarcze. Kupiłem używane zaciski lukasa i tutaj zaczyna się problem. Po wyregulowaniu linki brak było ręcznego. Coś pokręciłem w prawym zacisku tłoczkiem i ręczny sie pojawił ale nadal go nie ma w lewym kole. Dźwignie przy zaiskach od hamulca ręcznego chodzą idaelnie, linka także. Moje pytanie jest takie: czy te zaciski mają jeszcze jakąś regulację ręcznego? Co ewentualnie mogło się tam zepsuć? Jakiś bolec? Czy da się to naprawić? Proszę o info bo przekopałem internet i znalazłem jedynie, że te dźwignie lubią się zapiekać/zacierać i wtedy nie ma ręcznego a nie odwrotnie. A może zaciski źle zamontowałem-wkręcanie tłoczka przed założeniem? Już nie wiem co o tym sądzić. Pzdr.
Ostatnio edytowano 17 sty 2012, o 07:51 przez pitt47, łącznie edytowano 1 raz
pitt47
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 kwi 2011, o 08:45
Lokalizacja: Gliwice

Zaciski lukas.

 

Postprzez antonio » 16 sty 2012, o 22:41

ja mam podobny problem prawe koło nie ma rekawa mysle ze to wina tłoczka jest
Avatar użytkownika
antonio
Badacz tematu
 
Posty: 209
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 16:17
Lokalizacja: WPN/NSZ

Postprzez pablomed » 18 sty 2012, o 19:29

Zdejm linkę przy zacisku i ręcznie (kluczem 13 założonym na śrubę dźwigni)zaciągaj równocześnie patrząc czy tłoczek się wysuwa po troszku za każdym ruchem, jeśli nie coś jest wewnątrz zepsute. I czy nie naciągnąłeś linki za bardzo tak że te dźwignie nie wracają ko końca (do oparcia o plastykowy bolec)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Zaciski lukas.

Postprzez pitt47 » 27 sty 2012, o 02:36

Sprawa załatwiona. Oba zaciski były do bani. Tłoczki się prawie wogóle nie wysuwały po zaciągnięciu ręcznego. Mechanizm który za to odpowiada nie do zdobycia, nie występuje w ASO i konieczna wymiana całości. Pzdr.
pitt47
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 kwi 2011, o 08:45
Lokalizacja: Gliwice


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość