Wymiana hamulców

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Wymiana hamulców

Postprzez warzech81 » 2 lis 2007, o 22:16

Witam Wszystkich.
W moim Golfie III nieuchronnie zbliża się czas wymiany osprzętu hamulcowego. Mam jednak dylemat czy założyć zamienniki czy też zainwestować w oryginalny sprzęt.
A jeżeli zamienniki to jakiej firmy są dobre?
Proszę również o wszelkie uwagi dotyczące wymiany tych podzespołów.

Z gory dziękuję.

Warzech
warzech81
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:07
Lokalizacja: Kielce

Wymiana hamulców

 

Postprzez vibes » 3 lis 2007, o 18:41

Z uwagi na ceny części oryginalnych troszkę strach dawać 15 - latkowi nowy oryginalny sprzęt, chyba że się wie, że będzie się nim jeździło :-) jeżeli masz zamiar zrobić swoim autem jeszcze ze 300 000 tkm albo i nawet do oporu to nie polecam czynić oszczędności jeśli chodzi o najbezpieczniejszą rzecz w aucie - hamulce. Jeżeli np. szkoda ci pieniędzy na oryginalne podzespoły, myślę, że ferodo wystarczy... oni teraz mają wybór w klockach, są sportowe, normalne i generalnie nie są źli.
--==///Memento Mori///==--
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez warzech81 » 3 lis 2007, o 20:25

No w sumie to masz rację. Rozsądek tak podpowiada, żeby nie oszcędzać na najważniejszej części w samochodzie. Zwłaszcza, że on ma dopiero :) 11 lat i 180tys km. No i ja wcale nie zamierzam się go szybko pozbywać bo uważam, że samochodzik jest super. Na moją decyzję wpłynie pewnie również fakt, że przy okazji trzeba wymienić również łożyska bo też je słychać. Szykuje się więc większy wydatek. A swoją drogą to co do tych łożysk to mam podobny dylemat. - Tzn. jakie kupić?
Będe wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

Pozdrawiam
warzech81
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:07
Lokalizacja: Kielce


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 7 gości