twardy pedal hamulca

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

twardy pedal hamulca

Postprzez pietia77 » 3 kwi 2009, o 23:05

:-( panowie co mozna podejrzewac jezeli pedal hamulca jest twrdy przy naciskaniu,pozatym abs mi sie swieci i sa drgania na pedaly przy hamowaniu nawet na gaz jak naciska i wydaje dziwne odglosy tzn.pomocu klocki zmienialem 2 tygodnie temu,czy mam wymienic plyn hamulcowu o odpowietrzyc hamulce pomocy podziekowal :-)
pietia77
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:59
Lokalizacja: lask

twardy pedal hamulca

 

Postprzez morsdicti » 4 kwi 2009, o 00:11

jeżeli zmieniałeś klocki itd itd tarcze .... to oczywiście, że zasadą jest ponowne odpowietrzenie układu, w przypadku gdy masz np: stary płyn też przydało by się zmienić i odpowietrzyć ... reguła na twardy pedał to zazwyczaj pompa podcisnieniowa (vacu) pytanie jest ..... czy ona w 1.4 benzynie miała zastosowanie :P ? bo nie jestem pewny w dieslach na 100% jest :) ..... standardowo jeszcze oczywiście może to być serwo .... jak pompa daje złe ciśnienie (prużnie) to masz twardy pedał .... a to że inne pedały też dostają wariacji to potwierdzenie tego, że to akurat vacu bo z tego co wiem wytwarzanie przez nią ciśnienia nie są stosowane tylko przy układzie od hamulców .... temat był dzisiaj rano poruszany na forum ....
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość