Tarcie z przodu.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Tarcie z przodu.

Postprzez Eero » 17 cze 2009, o 11:04

Być moze jest to dla wielu sprawa oczywista, ale ja tego nie wiem.
Po podniesieniu samochodu (przy zwolnionym ręcznym i na luzie) tylne koła obracacją się łatwo- tzn. po silnym zakręceniu kręcą się jeszcze przez chwilę same, natomiast przednie koła też się obracają, ale czuć wyraźne ocieranie, nie da się nimi tak zakręcić, żeby same się obracały. Wygląda to jakby klocek tarł o tarcze. Czy jest to normalne?
Eero
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 21:20
Lokalizacja: Północ

Tarcie z przodu.

 

Postprzez K@mil » 17 cze 2009, o 11:08

Eero napisał(a):nie da się nimi tak zakręcić, żeby same się obracały. Wygląda to jakby klocek tarł o tarcze. Czy jest to normalne?


Nie da sie zrobic z przednimi tak jak z tylnymi zeby sie krecily same... z przodu masz klocki ktore musza dolegac do tarczy :d i dlatego nie mozna ich zakrecic :d czyli wszystko jest oky :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez mani51 » 17 cze 2009, o 11:09

Eero, zauważ że masz napęd na przednie koła więc obracając kołem kręci się też kilka kół zębatych w skrzyni i stąd ten opór. Ale jeśli uważasz że to klocki trą o tarcze to być może masz trochę zapowietrzony układ hamulcowy - tylko wtedy również tył by tarł. Moim zdaniem jesteś przewrażliwiony :-)
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Eero » 17 cze 2009, o 11:11

ok, dzięki.
Eero
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 21:20
Lokalizacja: Północ

Postprzez Wiśniowy18 » 11 sie 2009, o 23:03

Podepnę się pod temat u mnie też coś trze z przodu, ale objawia się to dodatkowym popiskiwaniem tak że aż ludzie się odwracają jak jadę po ulicy :D Czy to normalne ? raczej chyba nie bo mam to od niedawna wcześniej było ok. Jak temu zaradzić wymiana klocków i tarcz ? czy coś innego ?
Wiśniowy18
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 12:27
Lokalizacja: Malbork


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 8 gości