stuki w tylnym kole

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

stuki w tylnym kole

Postprzez dbdgonzo » 19 sty 2014, o 21:45

Witam .
Wymieniałem tuleje tylnej belki w gUlfiku i po złożeniu wszystkiego ,zabrałem się za podciąganie ręcznego .
Podczas jazdy słychać takie cykliczne stukanie jakby coś tam tarło w prawym bębnie .
Mam wrażenie , że ma to związek z tym klinem co reguluje szczęki .
Na ściągniętym kole nie słychać tego stuku jak zakręcę bębnem i nie czuję oporu , po wkręceniu śrub do kół takie coś się dzieje
Avatar użytkownika
dbdgonzo
Czytacz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 15 sty 2013, o 19:01
Lokalizacja: DZG
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

stuki w tylnym kole

 

Postprzez prezesik » 1 lut 2014, o 00:00

Trzeba zdjąć bęben i sprawdzić, czy nie puściły zabezpieczenia szczęk hamulcowych - te dwa bolczyki z podkładką i sprężynką. Jak to zabezpieczenie puści to szczęka odchyla się w stronę bębna i zaczyna o niego trzeć.
Sprawdź też, czy nie wkręciłeś którejś śruby dłuższej, np. od alufelg, śruby przechodzą na wylot przez bęben.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pietrasiak2 » 1 lut 2014, o 10:52

prezesik25 napisał(a):Trzeba zdjąć bęben i sprawdzić, czy nie puściły zabezpieczenia szczęk hamulcowych - te dwa bolczyki z podkładką i sprężynką. Jak to zabezpieczenie puści to szczęka odchyla się w stronę bębna i zaczyna o niego trzeć.
Sprawdź też, czy nie wkręciłeś którejś śruby dłuższej, np. od alufelg, śruby przechodzą na wylot przez bęben.

Zgadza się i powinno być to wyczuwalne przy obrocie. Dodam też że rozpierak jak odwrotnie założysz też może śruba ocierać :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości