słabe hamulce problem

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

słabe hamulce problem

Postprzez Gabryś » 18 sie 2012, o 20:32

Witam jestem nowy także proszę o wyrozumiałość :-) Posiadam Golfa III silnik 1,4. Mam taki problem ze są w nim słabe hamulce, pedał jest miękki, gdy go wciskam to na poczatku swieci się stop pózniej pedał leci jeszcze troche na doł i dopiero delikatnie zaczyna hamować ale nawet po wcisnieciu go w podłoge nie hamuje na ostro. Gdy go kupiłem miał załozone nowe klocki czeki i tarcze i od kupna przejechałem moze 2 tys km, niestety nie wiem jakiej firmy są hamulce bo zakładał poprzedni własciciel, dodam ze strasznie grzeja sie hamulce i felga. Dzisiaj odpowietrzyłem hamulce i wyczysciłem tarcze ale jest jeszcze gorzej, zauwazyłem ze jak dolewam płynu do zbiorniczka to tak jakby mi gdzies uciekał ale wycieku nie ma. Z tym płynem to wyglada tak przed dolaniem płyn jest na jednym poziomie gdy zaczynam dolewac to sie podnosi a gdy przestane dolewac to opada prawie do tego samego poziomu co przed dolaniem nie mam pojecia czy to moze miec z tym jakiś związek. Ostanio przejehałem około 5km i po dojechaniu do domu szły dymy z pod koła tak jakby z hamulców. Dodam jeszcze ze przesmarowałem prowadnice zacisku czyli zacisk pływa dobrze.

Proszę o pomoc :-)
Gabryś
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sie 2012, o 20:21
Lokalizacja: Równe

słabe hamulce problem

 

Re: słabe hamulce problem

Postprzez marcinkazimierz » 18 sie 2012, o 20:46

Gabryś napisał(a):Witam jestem nowy także proszę o wyrozumiałość :-) Posiadam Golfa III silnik 1,4. Mam taki problem ze są w nim słabe hamulce, pedał jest miękki, gdy go wciskam to na poczatku swieci się stop pózniej pedał leci jeszcze troche na doł i dopiero delikatnie zaczyna hamować ale nawet po wcisnieciu go w podłoge nie hamuje na ostro. Gdy go kupiłem miał załozone nowe klocki czeki i tarcze i od kupna przejechałem moze 2 tys km, niestety nie wiem jakiej firmy są hamulce bo zakładał poprzedni własciciel, dodam ze strasznie grzeja sie hamulce i felga. Dzisiaj odpowietrzyłem hamulce i wyczysciłem tarcze ale jest jeszcze gorzej, zauwazyłem ze jak dolewam płynu do zbiorniczka to tak jakby mi gdzies uciekał ale wycieku nie ma. Z tym płynem to wyglada tak przed dolaniem płyn jest na jednym poziomie gdy zaczynam dolewac to sie podnosi a gdy przestane dolewac to opada prawie do tego samego poziomu co przed dolaniem nie mam pojecia czy to moze miec z tym jakiś związek. Ostanio przejehałem około 5km i po dojechaniu do domu szły dymy z pod koła tak jakby z hamulców. Dodam jeszcze ze przesmarowałem prowadnice zacisku czyli zacisk pływa dobrze.

Proszę o pomoc :-)

plyn wogle nie powinien uciekac masz gdzies dziure i tyle. Na przewodzie na gumie cylinderkow szukaj bo zatrzymasz sie na drzewie

zacznij od tego kola co tak niby ci dymii czy tam plyn nie sika tylko niech ktos ci wcisnie hamulec
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez damianco » 18 sie 2012, o 22:32

Posprawdzaj wszytklie przewody czy nie ma gdzieś wycieku, ewentualnie przetarcia. Jak nic nie znajdziesz to zrzucaj z tyłu bębny i obejrzyj cylinderki bo w większości przypadków one są winowajcami
Avatar użytkownika
damianco
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 11 sie 2007, o 22:20
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pietrasiak2 » 19 sie 2012, o 08:24

Raz dolewałeś ten płyn czy to jest cykliczne? Jeśli tak to jak koledzy pisali szukaj nieszczelności . Sprawdź ty l . Skąd się kopciło z przodu może smar się wytopił z tych prowadników , ale.... po zakończeniu jazdy sprawdź czy tarcze się zbytnio nie grzeją ? . A i sam wyciek możesz mieć też z nieszczelnego zbiorniczka płyny . :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości