słabe hamulce po odpaleniu..

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

słabe hamulce po odpaleniu..

Postprzez rem.jur » 21 gru 2012, o 19:10

Witam wszystkich forumowiczów... posiadam golfa III 96r.1.6 benzynka... wymieniłem klocki i tarcze przód i okładziny tył na bębnach nie ma tzw.. rantów... cały układ mam opdowietrzony.. mechanizmy w bębnach wyczyszczone i nasmarowane..z przodu tak samo.. aha wymieniony płyn hamulcowy.. jakis czas było wporządku lecz po jakims czasie auto zaczeło słabo hamowac... przy zgaszonym silniku po wciśnieciu 2 razy pedała hamulca pedal jest twardy i trzyma lecz przy odpaleniu wpada do połowy i dopiero hamulce łapią... :( ręczny tez jest nie zaciekawy na 5 - 6 zebie łapie... gdzie nie powienno tak byc...DRODZY forumowicze prosze o pomoc... gdzie mam zajrzeć .. podejrzewam moze to pompa bądz korektor hamowania...
rem.jur
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2012, o 18:49
Lokalizacja: Lębork

słabe hamulce po odpaleniu..

 

Postprzez Lucek777 » 22 gru 2012, o 03:46

Wymieniałeś szczęki jak rozumiem, więc może coś z samo regulatorem.dopiero drugie przyciśnięcie dopycha szczękę do bębna , no i ręczny wysoko. Podnieś tył samochodu wciśnij raz tak żeby wpadł (bo rozumiem pierwszy niski) i trzymaj a druga osoba niech spróbuje zakręcić tylnym kołem.Piszesz że odpowietrzony więc układ drożny " jakiś czas było dobrze " do puki szczęki się nie przytarły, teraz większa przerwa między bębnem a szczęką i za drugim razem dopiero ją dopycha, mnie to wygląda na samoregulator. Ręki nie dam sobie uciąć bo nie ja go składałem i nie widzę tego , a inaczej jest jak widzi się problem namacalnie :). Pedał zawsze troszkę wpadnie bo po uruchomieniu masz wspomaganie hamulców tu jest jakiś artykuł o tym http://www.motofakty.pl/artykul/wpadaja ... mulca.html

Pozdrawiam i Powodzenia.
Mój były goferek
moj-golf/golf-mk3-2-0-16v-abf-by-lucek777-t63414.html
Masz problem z autem , chcesz naprawić lub pospawać ? Napisz lub zadzwoń 501-973-826
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez greg001 » 22 gru 2012, o 04:23

pierwsze co zrób to podkręć linkę hamulca ręcznego skoro na 6 ząbek łapie. a w jaki sposób wymieniłeś płyn hamulcowy?
masz ABS?
Odpowietrzałeś układ na włączonym silniku czyt. -> http://www.motofakty.pl/artykul/wpadaja ... mulca.html
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Lucek777 » 23 gru 2012, o 02:21

Nie pisałem o podkręcaniu ,bo wydaje mi się ze jak na starych był dobry ręczny to na nowych szczękach była by raczej potrzeba go popuścić .No i nie tylko o ręczny tu chodzi.
Mój były goferek
moj-golf/golf-mk3-2-0-16v-abf-by-lucek777-t63414.html
Masz problem z autem , chcesz naprawić lub pospawać ? Napisz lub zadzwoń 501-973-826
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości