Słabe hamowanie, niski pedał.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Słabe hamowanie, niski pedał.

Postprzez Seboll » 29 cze 2014, o 21:53

Heja, wiem ze jest pełno tematów na ten temat,lecz nie znalazłem odpowiedzi..
Mam mk3 1.8, mam w nim ABS(nie sprawny) tarcze,klocki z przodu nowe, bębny też prawie nówki, okładziny ok, i problem jest z niskim pedałem hamulca i hamulec nie jest "agresywny" hamuje sie niczym traktorem :grrr: zmieniłem już pompe hamulcową,odpowietrzyłem cały układ, lecz hamulec nadal jest niski i cięzko sie hamuje, w moim drugim mk3 1.4 mam stare bębny oraz okładziny, przód ma rok i przelot ok 15tys (bez abs) ale w porównaniu do tego można zęby stracić... Poradzcie coś bo to jest denerwujące że trzeba mieć to na uwadze..
Seboll
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 16:58
Lokalizacja: Łukowica/Limanowa

Słabe hamowanie, niski pedał.

 

Postprzez pablomed » 1 lip 2014, o 12:05

ABS działa czy nie ale jak nie odpowietrzysz pompy ABS to hamulców nie będzie, żeby odpowietrzyć trzeba ją parę razy w trakcie odpowietrzania włączyć, przez VAGA, napięciem podanym na krótko na silnik pompy - jak chcesz. Jesli silnik pompy nie działa to nie bardzo wiem co zrobić, chyba tylko polączyć przewody złączkami omijając pompę, może jest jakas inna metoda ale ja takiej nie znam.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości