Regulacja pedalu jałowego hamulca???

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Regulacja pedalu jałowego hamulca???

Postprzez soundsacker » 26 maja 2008, o 14:37

Panowie mam golfa 3 tarcze z przodu bębny z tyłu.
Podczas jazdy piszczy mi delikatnie w lewym kole ale jak delikatnie nacisne pedał hamulca przestaje piszczeć, dodam ze rozbierałem zaciski wymienilem gumki wyczyściłem wszystko a na dodatek wymieniłem na nowe przewody gumowe bo myślalem ze rozstrzepiło je i płyn sie nie cofa tak jak powinien. Wydaje mi sie ze tłoczek nie odbija tak jak powinien tzn. odbija ale mało jak podniose samochód na podnosnik i pokręce kołem to czuje wyrążne tarcie klocków o tarcze, podczas gdy w moim drugim golfie 2 , nie ma takiego problemu i koło kreci sie bardzo lekko.
Czu istnieje może jakaś regulacja na pompie hamulcowej albo na serwie bo wydawać sie może ze pompa nie cofa sie do konca i robi za małe podciśnienie wsteczne co z tym idzie w parze tłoczek mało sie cofa. Jak przejade np. 1 km bez wiekszych hamowań to tarcze są dosyć ciepłe. Czy u was też tak kręci sie koło na podnośniku i czy tez tak grzeją sie tarcze???? POMÓŻCIE
soundsacker
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 12:20
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Regulacja pedalu jałowego hamulca???

 

Postprzez Mario Mario » 1 cze 2008, o 08:19

Jakie gumki wymienileś. Jeżeli pompa hamulca nie domaga to na drugim kole też klocki będa tarly, możesz nie slyszeć charakterystycznego piszczenia, ale kolo i tarcze bez hamowania się będą grzaly. Sprawdź druga stronę. Jeżeli z drugiej strony jest ok to ci tloczek nie odbija i trzeba jeszcze raz rozebrać caly zacisk i wyjąc tloczek, może w cylinderku coś blokuje tloczek. Sprawdź prowadnice pierwszej szczęki tej ruchomej i nasmaruj je, bo tam też może coś blokować. Pozdro.
Mario Mario
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 07:43
Lokalizacja: Lublin


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości