Ręczny

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Ręczny

Postprzez sponsi » 15 gru 2012, o 14:24

Witam! Przeczytaj to do końca. Mam taki problem, iż pokazuje mi na kontrolce zaciągnięty hamulec ręczny, a nie jest on włączony. Generalnie może w małym skrócie, może się przyda : kupiłem auto, miałem do wymiany przewód wody dolny, trochę na nim jeździłem, zwlekałem z wymianą aż pewnego razu pod blokiem jak pierwszy raz wlałem borygo to mi dymiło zapewne z wycieku płynu przez ten przewód. Wymieniłem go, potem się okazało że inny przewód też przecieką od chłodnicy(on się znajduje z przodu, jest szczersze wejście z jednej strony i węższe z drugiej strony), też wymieniłem. Dzisiaj zasiadam do auta a tu właśnie coś z tą kontrolką od ręcznego, w sumie normalnie on działa, tyle że świeci się gdy nie jest zaciągnięty. Co do tego chłodniczego to w sumie cały płyn wyciekł przez tą wymianę tych przewodów; ale wlałem pierw jedną butelkę litrową innego płynu do chłodnicy i po przejechaniu paru metrów jak już się trochę rozgrzał to zaczęło się trochę dymić z silnika(to nie było na 99% borygo), czuć było coś takiego spalonego, ale nie aż tak konkretnie. Teraz dolałem drugą butlę i auto stoi. Nie wiem czy nim ruszać, czy nie jebnie coś, martwię się o ten ręczny, bo jeżeli rzeczywiście jest chociaż trochę zaciągnięty(nie wiem czumu) to prędzej czy później się coś stanie. Jeździć- jeździ, no ale na słabo zaciągniętym ręcznym też da się ujechać. W sumie nie wiem czy to się przyda, ale mam też mało paliwa w baku, na gaz przełącza trochę późno, najlepiej jak jest pełny zbiornik gazu. Jak widać jestem amatorem jeszcze, może ktoś z Was po przeczytaniu tego będzie wiedział ocb.

[ Dodano: 2012-12-15, 13:32 ]
Aha, i hamulec normalny też jakoś dziwnie chodzi, muszę totalnie do końca go docisnąć żeby zadziałał
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory

Ręczny

 

Postprzez pietrasiak2 » 15 gru 2012, o 15:49

Masło maślane o co chcesz zapytać?
Zrób porządek z układem chłodzenia bo albo zamroziłeś silnik albo uszczelka wywaliła stąd kopcenie i wycieki.Drugie to popraw hamulec nożny , sama kontrolka ręczneco to już pikuś :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez sponsi » 15 gru 2012, o 16:16

Sory ;d napisałem dotychczasowe moje zmagania z trójką.
przed chwilą był u mnie ziomek, były mechanik i postawił diagnozę, iż jest jeszcze za mało płynu w chłodnicy ( w sumie dopiero 2l wlałem) i spojrzał do zbiornika z płynem hamulcowym a tam pusto. Jeszcze 3 dni temu hamulce działały normalnie, więc nie wiem jak mogło wyciec stamtąd to...jakieś rady? przez to może ten ręczny też świeci ?

[ Dodano: 2012-12-15, 15:20 ]
aha. btw. ziomuś jaka uszczelka ?
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory

Postprzez pietrasiak2 » 15 gru 2012, o 16:30

Dolej płyn hamulcowy powinna zgasnąć masz tam pływak , jednak jest jakaś przyczyna że gwałtownie go ubyło.
Co do układu chłodzenia musisz dolać i odpowietrzyć układ , po tym sprawdz czy nie masz ubytków i nie wai kompresji w układ chłodzenia
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez sponsi » 15 gru 2012, o 17:08

no wiem, kolega polecił płyn dot 4, ale powiedział też że bd musiał odpowietrzać go w razie czego. tylko nie wiem w razie czego ? i bez sensu byłoby wlewać ten płyn jak on i tak ucieknie..al e w sumie sprawdzić muszę też skąd on wycieka.. powiedział także że jakiś przewód który idzie od razu za kołem mógł paść..

[ Dodano: 2012-12-15, 16:11 ]
pietrasiak2 napisał(a):.
Co do układu chłodzenia musisz dolać i odpowietrzyć układ , po tym sprawdz czy nie masz ubytków i nie wai kompresji w układ chłodzenia


Chlodniczy już raczej nie przecieka, doleję płynu i będzie git.
Nie wali kompresji w układ chłodzenia ? możesz jaśniej ?
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory

Postprzez pietrasiak2 » 15 gru 2012, o 18:37

Nie rośnie ciśnienie mocno w układzie chłodzenia i nie grzeje się mocno auto
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez sponsi » 16 gru 2012, o 09:24

No dobra, doleję, odpowietrzę, ale potem jak to sprawdzić czy dobrze ciśnie układ chłodzenia ? po prostu ma się nie przegrzać, tak ? Bo wtedy co próbowałem przejechać parę metrów to wskazówka od pomiaru temp. mi nie ruszyła, ale chyba za mało był rozgrzany i nie miało prawa się podnieść.
A co do tych hamulców to dużo jest tam tych przewód które mogą przeciekać ?
I czy odpowietrzanie tego układu jest trudne ?
Ziomek mi podpowiedział że jak bd odpowietrzał to żebym sobie zaczął od najbardziej dystalnego koła do najbliższego od zbiornika płynu. Prawda ?
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory

Postprzez michaal » 16 gru 2012, o 17:07

Najpierw nalej płynu hamulcowego i zlokalizuj przeciek. Dopiero jak nic nie będzie uciekać możesz się brać za odpowietrzanie. Jak masz kanał to zobacz czy wszystkie przewody masz całe. Jak wszystko będzie ok i suche to zostają do zobaczenia cylinderki w tylnej osi (jak masz bębny)
Tylko nie zacznij teraz jeździć bo nie masz hamulców a jak nalejesz płynu to będą bardzo słabe.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez sponsi » 17 gru 2012, o 19:53

Nie jestem głupcem :d przejadę się jak będę miał pewność że wszystko jest w porządku. Jeżeli będzie przeciek to pojadę do mechanika..innego wyjścia nie mam bo kanału nie posiadam. W sumie to raczej jest przeciek bo płyn hamulcowy tak szybko się nie zużywa. jutro zdam relację. pzdr!

[ Dodano: 2012-12-17, 17:32 ]
Yo! Dzisiaj poszedłem z płynem do auta, paczę a tam nie było pusto wcale w zbiorniczku..trochę dolałem tak że jest w połowie min-max, ale ręczny dalej świeci..co to może być ?
i taka wtyczka była odpięta(zapewne się odłączyła jak wymieniałem przewód wody dolny):
Obrazek
sponsi
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 09:22
Lokalizacja: Żory


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości