Przewód hamulcowy jaki rozmiar ?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Przewód hamulcowy jaki rozmiar ?

Postprzez pralf1 » 29 gru 2011, o 23:42

Witam serdecznie na zamieszczonym poniżej zdjęciu widnieje zaznaczony czerwoną linią przewód oraz kółko to miejsce uszkodzenia a teraz mam prośbę jaki ma wymiar przewód który mam do wymiany i jaki gwint jest na króćcach które łączą go z przewodem elastycznym a z drugiej strony jak domyślam się to korektor siły hamowania (żółta otoczka) , jaki jest rozmiar klucza potrzebny do odkręcenia przewodu.
Zdjęcie jest przykładowe zapożyczone z innego forum.
Bardzo prosze o podpowiedzi bo auto mam unieruchomione , dzięki śliczne z góry.
Pozdrawiam


[img][img]http://images43.fotosik.pl/1286/c0dabfb0b2d7d547.jpg[/img][/img]
pralf1
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 wrz 2011, o 19:06
Lokalizacja: katowice

Przewód hamulcowy jaki rozmiar ?

 

Postprzez pablomed » 30 gru 2011, o 18:14

1700 prawy, 170 lewy. Nie ma ich w kompletach przewodów bo nie mają nuerów OE (pozostałe kawałki mają). Musisz zamówić na długość jak podałem. Gwint typowy M10/1
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pralf1 » 31 gru 2011, o 01:27

Dzięki serdeczne za pomoc pablomed , po zdemontowaniu w kawałkach wyszło około 1700 mm czyli się zgadza , ja zakupiłem u prywaciarza przewód 1500 mm i uformowałem go troche inaczej niż oryginał był ( w niczym nie przeszkadza) koszt przewodu miedzianego 23 zł i do tego przecięty klucz oczkowy 11-ka za 10 zł no i oczywiście 1 ltr płynu hamulcowego.
Sprawa załatwiona .
Szczęśliwego Nowego Roku :)
Pozdrawiam
pralf1
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 wrz 2011, o 19:06
Lokalizacja: katowice

Postprzez pablomed » 31 gru 2011, o 13:48

Sam niedawno zmieniłem wszystkie przewody na tył od pompy po koła. Pozostałe przewody są do dostania w gotowych zestawach robionych przez kilka firm, i wychodzi to taniej niż zamawianie na wymiar osobno. Niestety wszystkie te firmy robią komplety bez kawałków o które pytałeś, zapomnieli właśnie dlatego że nie mają w ETCE numerów OE. Więc zamówiłem je na wymiar osobno. W sumie za komplet przewodów metalowych na tył dałem 150 złotych, plus 4 elastyczne koło 60 zeta chyba
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości