Problemy z hamulcem.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Problemy z hamulcem.

Postprzez wurth » 6 wrz 2008, o 20:55

Na wstępie witam wszystkich uzytkwników.

Problem natsepujacy z golfem kolezanki i krótka historia.

Golf 3 roczik 94 1,9 diesel ABS (bodajze tak;)

Pojechala do mechanika z usterka przegubów i łożyska przedniego prawego kola, okazalo sie, że jest już uszkodzona piasta, wszystko zostało wymienione czyli przeguby, łożysko i piasta.

Od tego momentu jest problem z hamulcami, przy dohamowaniu na bardzo niskich predkosciach (prawie przy zatrzymaniu) pedal hampla rosnie (odbija) i wydobywa sie skrzeczenie po czym hamulec jakby mocnej lapal i zatrzymuje auto.

Widzialem ze na forum ktos mial podobny obiaw, lecz zadnej w sumei odpowiedzi na jego posta, moze ktos w tym czasie juz sie z tym zetknal? Bylbym z gory wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam
wurth
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Problemy z hamulcem.

 

Postprzez marcinkoz2910 » 6 wrz 2008, o 23:03

jest ABS w autku??
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez SotoM » 7 wrz 2008, o 00:44

wurth, poprostu działa ci ABS.na tym polega jego zasada działania. podbija ci pedał do góry. a przy małej prędkości to czyli jaka masz na mysli??
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 7 wrz 2008, o 11:52

wurth, po pierwsze opisz czy ABS działa w ogóle, zahamuj ostro i będzie wiedział.
A jeśli faktycznie przy niskiej prędkości podbija hamulec to spartolna jest robota z piastą, mianowicie pradopodobnie za daleko jest wieniec zębaty od czujnika ABS
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez wurth » 8 wrz 2008, o 11:07

SotoM napisał(a):wurth, poprostu działa ci ABS.na tym polega jego zasada działania. podbija ci pedał do góry. a przy małej prędkości to czyli jaka masz na mysli??


dohamowanie rzedu 5km/h, na suchej nawierzchni przy podjezdzaniu w korkach, wiec nie jest to poprawne dzialanie ABS:)

[ Dodano: 2008-09-08, 11:13 ]
pablomed napisał(a):wurth, po pierwsze opisz czy ABS działa w ogóle, zahamuj ostro i będzie wiedział.
A jeśli faktycznie przy niskiej prędkości podbija hamulec to spartolna jest robota z piastą, mianowicie pradopodobnie za daleko jest wieniec zębaty od czujnika ABS



jezeli chodzi o ostre hamowanie to dziala w poprawny sposob, problem jak juz opisalem pojawia sie wylacznie przy niskich predkosciach podjazdowych w korkach ok 5km/h delikatnie wciska sie hamulec auto traci na predkosci i nagle pedal odbija w gore i wydaje traski po czym sam gwaltownie lapie i zatrzymuje auto.

Co do wienca i piasty dzieki wielkie, podsune mysl znajomej, bo dzis jedzie z tym ponownie do mehcanika, oni stwierdzili, ze to wina tarczy hamulca (skrzywiona) przez uszkodzenie piasty, ciezko mi cokowliek na ten temat powiedziec, bo ja jestem motocyklista i w mechanice samochodowej totalnie nie siedze i w zyciu tych rzeczy na oczy nie widzialem:)


Z gory dzieki za pomoc i objasnianie! Jak pojawia sie jakies sugestie prosze pisac:)
wurth
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marcinkoz2910 » 8 wrz 2008, o 15:24

jak masz mozliwość to mozna zrobić test wyjść ABS (osobno na poszczególne koło) VAGiem i pokaże komputer co jest walnięte ja bym tak zrobił bo mechanik może isć na naszą niekorzyść i zdzierać z nas kase...

[ Dodano: 2008-09-08, 15:26 ]
Ale VAG pokaże pod warunkiem że to wina od strony elektryczno - elektronicznej a nie mechanicznej pozdro ;-)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Okzalo sie...

Postprzez wurth » 9 wrz 2008, o 17:31

ze czujnik abs padniety, mechanik podlaczyl kompa i wyszlo takie o :)
Acz kolwiek wszelakie wasze sugestie jej przekazalem i ona podobno zasypala go tymi przypuszczeniami, co sprawio, ze chlopak siedzial i myslal heheheh;)

Miejmy nadzieje, ze juz wszystko bedzie ok:) Jutro sie okaze, bo bedzie autko odebrane:)
wurth
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marcinkoz2910 » 9 wrz 2008, o 17:37

No i o to chodzi zdołować mechanika :lol: niech pogłówkuje troszke :lol: :lol: no to czyli podpięcie pod kompa pomogło w wykryciu usterki a tak nawiasem to ciekawe co by nasz spec wymyślił za usterki jak by koleżanka udawała całkiem zieloną w tym temacie :chytry:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez SotoM » 9 wrz 2008, o 19:55

włąsnie do tego dazyłem pytajac sie o predkośc auta. bo takie cos wystepuje jesli koronka ABSu jest zasyfiona,padniety czujnik bąż tez za duża odlehłos czujnika od koronki lub nie rowne koła na osi. z takimi przpadkami sie spotkałem w zyciu
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości