Problem z tylnymi hamulcami

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Problem z tylnymi hamulcami

Postprzez Corki » 16 lis 2013, o 02:05

Witam,
proszę o jakąś pomoc/poradę:
W marcu byłem na przeglądzie i wyszło że mam słabe tylne hamulce. Gościu powiedział że to wina cylinderków i trzeba wymienić, bo reszta jest w porządku. Pojechałem do zakładu - wymieniłem szczęki, przewód, cylinderek, płyn hamulcowy. Za pół roku pojechałem znowu sprawdzić hamulce i znowu okazało się że tylne hamowanie jest słabe. Już nie mam pojęcia co się dzieje, może ktoś mi coś napisać, co może być jeszcze nie tak? Hamulec ręczny działa bez zarzutu.
Corki
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Problem z tylnymi hamulcami

 

Postprzez Lucek777 » 16 lis 2013, o 02:29

Może być przyczyną korektor siły hamowania uszkodzony lub do regulacji znajduje się przy belce , żółte kółko na rysunku w linku .

http://www.golf3.pl/bebny-i-2-rodzaje-v ... ?view=next
Mój były goferek
moj-golf/golf-mk3-2-0-16v-abf-by-lucek777-t63414.html
Masz problem z autem , chcesz naprawić lub pospawać ? Napisz lub zadzwoń 501-973-826
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Corki » 16 lis 2013, o 13:37

A jak sprawdzić czy jest do regulacji czy do wymiany? Później idę zobaczyć to chcę już jako tako wiedzieć na co zwrócić uwagę.
Corki
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pablomed » 16 lis 2013, o 23:44

żeby porządnie sprawdzić i ustawić korektor trzeba mieć dwa manometry i wpiąć jeden w przód drugi w tył więc trochę w domu ciężko to zrobić. Możesz popatrzyć czy cieknie wówczas jest do wymiany, ale raczej upatruj przyczyny w samych hamulcach, może kiepskie jakościowo szczęki, może układ nie jest dobrze odpowietrzony, a może bębny wymagają już wymiany. O regulacji korektora myśl jeśli oba hamulce z tyłu biorą symetrycznie za słabo a reszta jest na tip top
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Corki » 17 lis 2013, o 02:14

Chyba pojadę do mechanika nie chcę nic popsuć a i to nie wydaje się zbyt łatwe
Corki
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 16:14
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości