problem z odpowietrzeniem lewego tylnego koła

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

problem z odpowietrzeniem lewego tylnego koła

Postprzez lukaszzburdon » 7 sty 2014, o 17:06

czesc.podczas przegladu technicznego na rolkach okazalo sie ze moje lewe tylne kolo hamuje duzo slabiej niz prawe.diagnosta mnie puscil ale dla wlasnego i czyjegos zdrowia zabralem sie za wymiane z tylu szczek hamulcowych a takze cylinderka z lewej strony(nie bylo wycieku ale cos ciezko chodzily tloczki).wszystko poskladalem i wzialem sie za dpowietrzanie ukladu i tu problem....prawe kolo w porzadku zadnych pecherzykow.no to podbijam do lewego i caly czas jakies mikro babelki.przod i prawe tylne kolo normalnie hamuje.spawdzalem przewod hamulcowy (co idzie do LT kola) na calej dlugosci nie widze zadnego wycieku.czy mozliwe zeby pompa hamulcowa przepuszczala na jedno kolo?wydaje mi sie ze gdyby pompa przepuszczala to by nie hamowalo zarowno LT kolo jak i PP bo pompa ma 2 sekcje.prosze o jakies wskazowki co sprawdzic i jak to moge ogarnac.
lukaszzburdon
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 17:17
Lokalizacja: Polska

problem z odpowietrzeniem lewego tylnego koła

 

Postprzez pietrasiak2 » 8 sty 2014, o 09:10

Jak masz korektor siły hamowania to sprawdź czy zaworki w nim pracują.Może jest lewa strona przytłumiona.Co do pompy to układ jest 2 sekcyjny i działa po przekątnej jak napisałeś . Tutaj tylko zostaje tobie sprawdzenie tego korektora jak masz ,a może też odpowietrznik w LT kole być wadliwy jak i źle dokręcony (nie doszczelniła się baryłka) no i sam nowy cylinderek sprawdź to :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez lukaszzburdon » 8 sty 2014, o 10:16

Tak mam korektor siły hamowania.jak moge sprawdzic te zaworki czy pracuja?wczoraj wieczorem podczas ponownej proby odpowietrzania bylo slychac podczas pompowania pedalem tak jakby odglos pompki rowerowej(nie wiem jak to konkretnie nazwac).kurde rozbiore beben jeszcze raz przyjrze sie jeszcze raz temu cylinderkowi.
lukaszzburdon
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 17:17
Lokalizacja: Polska


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości