Problem z hamulcami

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Problem z hamulcami

Postprzez Lens » 20 lis 2011, o 22:32

Witam,

Mam Golfa III CL Silnik 1.4 brak ABS, brak wspomagania - po prostu "golas".
Dzisiaj gdy jechałem, pedał wszedł w podłogę i ledwo zahamował dopiero przy ziemi.
I tu moje pytanie, czy są czujniki zużywania się klocków w takiej ubogiej wersji ?
Bo nie wiem czy to kończące się hamulce, serwo, zapowietrzony układ czy coś zupełnie innego...

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 21 lis 2011, o 11:36 przez Lens, łącznie edytowano 1 raz
Lens
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 09:46
Lokalizacja: Górny Śląsk

Problem z hamulcami

 

Postprzez trojeczkaGT » 20 lis 2011, o 22:34

brak plynu/wyciek trzeba najpierw to zobaczyc a potem szukac dalej
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Lens » 20 lis 2011, o 22:44

Płyn sprawdzałem z 3 dni temu, bo kontrolka świeci się od paru dni. Ale ok, sprawdzę jutro w dzień raz jeszcze i napiszę czy jest wyciek i ile jest płynu.
A wiesz czy taki czujnik znajduje się w moim Golfie (silnik, wyposażenie)... ?
Lens
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 09:46
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez michaal » 21 lis 2011, o 08:58

Dzisiaj gdy jechałem, pedał wszedł w podłogę i ledwo zahamował dopiero przy ziemi


Szukaj czy nie masz przerwanego gdzieś przewodu hamulcowego, ewentualnie sprawdż cylinderki czy ci nie ciekną. Odkręć koło i zobacz czy bęben nie jest w płynie, ewentualnie zdejmij go i zobacz cylinderki Ja stawiałbym właśnie na nie.

zy są czujniki zużywania się klocków w takiej ubogiej wersji


W golfie 3 nie było w wersjach europejskich takich czujników, mimo że liczniki posiadały taką funkcję. Jak już to zdarzały się w wersjach amerykańskich.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez Lens » 21 lis 2011, o 10:39

michaal napisał(a):
Dzisiaj gdy jechałem, pedał wszedł w podłogę i ledwo zahamował dopiero przy ziemi


Szukaj czy nie masz przerwanego gdzieś przewodu hamulcowego, ewentualnie sprawdż cylinderki czy ci nie ciekną. Odkręć koło i zobacz czy bęben nie jest w płynie, ewentualnie zdejmij go i zobacz cylinderki Ja stawiałbym właśnie na nie.

zy są czujniki zużywania się klocków w takiej ubogiej wersji


W golfie 3 nie było w wersjach europejskich takich czujników, mimo że liczniki posiadały taką funkcję. Jak już to zdarzały się w wersjach amerykańskich.

Dziękuję za odpowiedź Michaal :) Zrobię tak jak mówiłeś jak będę miał czas i napiszę co i jak.
PozdraVWiam :)

[ Dodano: 2011-11-23, 12:18 ]
Auto już zrobione, gdzieś uciekał płyn tak jak pisaliście.
Dzięki Wam za pomoc Panowie ! :)
PozdraVWiam.
Lens
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 09:46
Lokalizacja: Górny Śląsk


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości