Problem z hamulcami !

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Problem z hamulcami !

Postprzez _prusak_ » 24 lip 2007, o 00:15

Cześć.Byłem niedawno na przeglądzie i gość sprawdzał mi hamulce.Stwierdził że Płyn hamulcowy jest zawodniony i jest do wymiany oraz że tylne koło od strony pasażera hamuje bardzo słabo zarówno przy hamowaniu hamulcem ręcznym jak i nożnym.Ja zauważyłem z kolei że linka hamulca ręcznego tuż przy dzwigni hamulca ręcznego jest bardziej dokrecona niż ta od strony kierowcy. Doradzcie co zrobić czy należałoby wymienić komplet szczęk hamulcowych i jak się powinno wymienic ten płyn hamulcowy i te szczęki??Chciałbym to zrobić we własnym zakresie bo z kasa krucho.Pomóżcie. (VW golf 1,6AEA)listopad 1994.Jakie szczęki potrzebne są do tego modelu bo coś czytałem o róznych rozmiarach??
_prusak_
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lip 2007, o 22:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Problem z hamulcami !

 

Postprzez ted3 » 25 lip 2007, o 15:54

W sklepie motoryzacyjnym sprzedają ci właściwe szczęki hamulcowe znając typ s-ka, rocznik.Płyn hamulcowy wymienisz po zamontowaniu nowych szczęk hamulcowych jak będziesz miał cały sam. na klockach,odkręcajc odpowietrzniki cylinderków hamulcowych. Potrzebna pomoc drugiej osoby przy odpowietrzniu.Sprawdż stan przednich klocków hamulcowych, linki.Może też są jużdo wymiany.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez karlito » 15 wrz 2007, o 09:36

to moze ktos bedzie znal odpowiedz na moje pytanie, bo ja juz sily nie mam.
na przegladzie lewa strona tyl slabo lapie, roznica okolo 55% wiec duza. wumienilem szczekize sprezynami, sprawdzilem cylinderki, odpowietrzylem dranstwo i nadal to samo. moze ktos w wawie ma ochote sie spotkac przedyskutowac?:) podejrzewam niestety przewody lub reduktor:( licze na konstruktywne rady
Avatar użytkownika
karlito
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 22:38
Lokalizacja: sie biora dzieci

Postprzez marcinmayday » 4 paź 2007, o 00:05

u mnie jest podobnie "karlito" tylko u mnie nie bieże cały tył szczęki są dobre układ jest opowietrzony a hamulce tylnie nie biorą wogule ani nożny ani ręczny czy zna ktoś rozwiązanie naszego problemu
marcinmayday
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 17:39
Lokalizacja: Skaryszew/Radom

Postprzez MaVeL » 4 paź 2007, o 15:58

No właśnie ja też tak mam. Hamuje dobrze tylko na jedno koło. Z tym że ja wymieniałem szczęki w bębnach niedawno i jedna szczęka coś nie chciała mi się ustawić dobrze i tak zostawiłem narazie. Zdejmijcie bębny i sprawdźcie jak to wygląda.
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez marcinmayday » 4 paź 2007, o 22:46

u mnie ok ale i tak nie hamuje wcale
marcinmayday
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 17:39
Lokalizacja: Skaryszew/Radom

problemy z hamulcami tylniej osi...

Postprzez bocian1978 » 6 paź 2007, o 21:57

Ja też mam podobne problemy z hamulcami tylniej osi. wyeliminowałem już wszystkie inne mozliweprzyczyny. Już nie wiem co z tym robić. OStatnio przerabiam temet korektora siły hamowania. W chwili obecnej szukam sposobu na odpowiednie ustawienie korektora. Ustawiany był na podnośniku na chybił trafił i chyba nie jest to odpowiednisposób. Słyszałem, że korektory ustawia sie na podłożu i koryguje odległość ramienia korektora wzgledem elementów zawieszenia i nadwozia. Chodzi i ustawienie odpowiedniej odległości na pustym samochodzie tak aby po obciążeniu siła hamowania odpowiednio do obciążenia się zwiekszyła. Proszę o pomoc jak to ustawić. Czy ktoś umie to robić?
bocian1978
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 paź 2007, o 21:20
Lokalizacja: Kraków

Re: problemy z hamulcami tylniej osi...

Postprzez Taiszo » 12 paź 2007, o 13:00

Cześć
Zaniedługo czeka mnie wymiana korektora siły hamowania, mam drobny wyciek z niego.
Narazie jedyne co mogłoby mi pomóc w wymianie i regulacji korektora siły hamowania znalazłem w "sam naprawiam swój samochód"
link do ściągnięcia w formie PDF można znaleźć w tym portalu
gdyby ci sie udało wymienic i wyregulowac ten korektor to prosiłbym o jakiekolwiek informacje, które pomogą mi, oraz innym w wymianie tego korektora.
Taiszo
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 cze 2007, o 08:39
Lokalizacja: ruda śląska


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron