Problem z hamulcami po wymianie klocków i tarcz

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Problem z hamulcami po wymianie klocków i tarcz

Postprzez bej21 » 17 lis 2013, o 18:23

Witam ostatnio przy wymianie opon zauważyłem że koła na luzie będąc na lewarku ciężko się obracają tak jakby hamulec lekko trzymał. Po rozebraniu okładziny klocków oraz tarcze były w fatalnym stanie wiec kupiłem nowe tarcze oraz klocki i przystąpiłem do wymiany nadmienię iż cały układ został przeczyszczony nasmarowany. Tłoczek działa poprawnie prowadnice klocków przeczyszczone także wszystko jak powinno być tylko że po zamontowaniu wszystkiego w całość koła nadal się nie obracają. Pomyślałem że może muszą się dotrzeć. Wsiadłem w auto i powoli do przodu słychać jak klocki cały czas trą po przejechaniu 15 km z klocków siwy dym felgi gorące rozebrałem wszystko na nowo przesmarowałem jeszcze raz złożyłem i nadal to samo. Moje pytanie czy może kupiłem za grube klocki ?? czy po przejechaniu dłuższej trasu dotrze i dopasuje się wszystko ? proszę o podpowiedzi bo do pracy dojeżdżam 60 km w jedną stronę i nie chce ryzykować pozdrawiam golf 3 kombi 1.9 tdi
bej21
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 20:52
Lokalizacja: Rogożnik

Problem z hamulcami po wymianie klocków i tarcz

 

Postprzez killah » 18 lis 2013, o 09:40

Wyjąłeś tłoczek że twiedzisz że jest sprawny? Do czasu aż go nie wyjmiesz i nie sprawdzisz a potem nie wsadzisz go bez oporów kciukami to nie miej pewności.

Co do klocków to przeczyściłeś jarzmo? Luźno w nich chodzą? Jeśli tak to ok.

Czy zacisk nie jest zapieczony na prowadnicach? Odbijają bez problemu prowadnice zacisku?

Czy układ jest odpowietrzony poprawnie?

Zawsze z przodu będzie opór jakiś i koło wykona max 3/4 obrotu ale nie powinno być tak że zaciski trzymają caly czas.

Raczej nie kupiłeś za grubych klocków. Jeśli spasowałeś to znaczy że jest ok. Wyeliminuj to co napisałem z naciskiem na punkt 1 i wtedy będziemy dalej myśleć.
killah
 

Postprzez bej21 » 18 lis 2013, o 12:31

rano zawiozłem auto do mechanika muszę mieć je sprawne na popołudniu jak rozwiąże mi problem to napisze co było przyczyną

[ Dodano: 2013-11-18, 15:54 ]
Odebrałem auto od mechanika on sam nie widział przyczyny dla czego tak sie działo cały układ chodzi poprawnie zauważył tylko że nie odtłuściłem tarcz hamulcowych pojeżdżę trochę możne się dotrze pozdrawiam
bej21
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 20:52
Lokalizacja: Rogożnik


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości