Problem z hamulcami! Pilne!

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez TomekKutno » 28 kwi 2009, o 23:36

Witam kolegów

Otoz wymieniłem sobie klocki hamulcowe z tylu. Były do wymiany, bo najpierw zaczęły piszczeć, a potem było słychać, jak napiernicza metal. Wszystko zrobiłem tak, jak powinienem. Zdjąłem zaciski, wkręciłem ten tłoczek - pięknie się schował. Założyłem nowe klocki, zdjąłem również tarcze hamulcowe i je przetoczyłem z obu stron (po 0.2 mm zdjąłem z każdej strony tarczy, są teraz czyste, bez rdzy i równiutkie). Wszystko złożyłem do kupy.

Odpalam samochód - pedał wpada do końca, na samym końcu dopiero zaczyna hamować. Na postoju z odpalonym silnikiem tak samo. Podczas wciskania słychać dźwięk tak jakby coś tam gdzieś pompowało. Odpowietrzyłem wszystkie koła (dużo powietrza nie uszło), dolałem płyn hamulcowy - bez zmian.

Jak silnik nie pracuje, to pedał wyraźnie podczas naciskania "rośnie" i twardnieje, jednakże nie tak bardzo, jak powinien.

Ręcznego oczywiście brak. Hamulce z przodu normalnie chodzą, ale łapią dopiero na samym dnie pedału. Tył nie hamuje wcale.

Czyżby padło serwo? Wpinałem się VAG-iem, jednak w sterownik ABS'u jak nie mogłem, tak nadal nie mogę wejść (jakieś błędy komunikacji...).
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Nie wiem, czy ty wiesz, ale ja lubię tak, kiedy widzę jak na Twego OPLA nasrał ptak. :)
TomekKutno
Czytacz

Postprzez TOMEK 84 » 29 kwi 2009, o 11:37

a nie leci ci płyn z tylnich tłoczków???

ja miałem podobny przypadek i padła mi pompka hamulcowa koszt wymiany 60zł

pozdro
TOMEK 84
Members

Postprzez SotoM » 29 kwi 2009, o 19:55

TomekKutno, nie powazny jesteś jak ty toczysz tarcze dla wygladu i zabierasz z nich ich fabryczną żywotność i jakość działania hamulców...po to są na tarczach wybijane max zużycia aby je wymieniać jeśli ich grubości jest po za tolerancją bo to świadczy o jakości hamulców...
przy odpowietrzaniu ,czasem zbiorniczek ci sie kompletnie opróżnił i zalałes szybko płynu??
mogła strzelić pompa hamulcowa podczas cofania tłoczków.
bo teoretycznie i praktycznie - co mało osób tak robi.- przy cofaniu tłoczków należy odkręcić odpowietrznik ,nałożyć wężyk aby płyn miał gdzie spływać podczas cofania tłoczka...
spróbuj pompe odpowietrzyć przewodami przy pompie... po tem przy pompie ABS'u i potem na koła...
ale sadze ze skończyła ci sie pompa....
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
SotoM
Members

Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez TOMEK 84 » 29 kwi 2009, o 20:00

smot ale niektórzy tak robia wyrównują tarcze jak sa mocno porysowane

ja nie jestem za tym strata kasy jesli sa minimalne rysy to klocek sam sie dotrze a jesli wieksze to lepiej kupic nowe niz przetłaczac

tomek kutno jakiej grubosci masz tera te tarcze???
TOMEK 84
Members

Postprzez TomekKutno » 30 kwi 2009, o 09:18

nie wiem ile maja tarcze teraz... nie jest to istotne, bo zdjąłem na tokarce tylko po 0.2 mm wiec nie życzę sobie tekstów: jesteś nie poważny - bo takie coś zrobiłem nie pierwszy raz w życiu... celem moim było wyrównanie powierzchni (nie mylić z wygładzeniem!) i usuniecie rdzy z tarczy... załóż sobie nowe klocki na tarczę, która ma jakieś 5 mm obwodu zardzewiałe... ojciec mój powiedział, że śmiało mogę tak przetoczone tarcze zakładać - jeszcze długo pojeżdżą... a to znaczy, że w tolerancji się mieszczę.

serwo wymienione... pompkę założyłem starą i wszystko z hamulcami jest tak jak było przed wymiana serwa - dno... sugerujecie w takim razie pompkę?

Nie wiem, czy ty wiesz, ale ja lubię tak, kiedy widzę jak na Twego OPLA nasrał ptak. :)
TomekKutno
Czytacz

Postprzez TOMEK 84 » 30 kwi 2009, o 16:49

hej wymien pompke
pozdro :-D
TOMEK 84
Members

Postprzez pablomed » 30 kwi 2009, o 17:43

TomekKutno, skoro brak również ręcznego to chyba nie pompka. Nie mam pojęcia co i jak, ale chyba źle coś poskładałeś. Nie bawiłeś się przy okazji w jakąś regenrację zacisków?
pablomed
Members

Postprzez TomekKutno » 30 kwi 2009, o 22:17

nie... jedyne co, to jak wymieniałem klocki, to ze wstydem się przyznaje, ze tłoczki wcisnąłem na sile... wkręcać się nie chciały. Potem rozebrałem po raz drugi, wypchnąłem hamulcem nożnym te tłoczki - płyn wyleciał przy tym. Środek tłoczka ładnie się kręcił, a poruszałem tym czymś od ręcznego i też ładnie ten wałek z gwintem wychodził. Po złożeniu do kupy odpowietrzyłem cały układ...

Prawdę mówiąc zgłupiałem już... Pomóżcie :przestraszony: ! Odwdzięczę się punkcikami, i może czymś procentowym w przypadku zlotu :hyhy:

TomekKutno
Czytacz

Powrót do Układ hamulcowy