Pompa hamulcowa???

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Pompa hamulcowa???

Postprzez czoper » 30 mar 2008, o 17:22

Mam taki problem ze od niedawna w czasie hamowania jak mocniej przycisne pedal od hamulca i hamowalem tak z wiekszej predkosci to pedal mi opadal. Dzis po przejaszsce jak juz wracal do domu i zahamowalem pedal opadl mi prawie do konca i ledwo co wychamowalem :-( moim zdaniem poszla mi pompa hamulcowa ale moge sie mykic wiec prosze was o wypowiedzi i o rady. Jutro mam zamiar to juz zrobic a nie chce pieniedzy wydac w bloto :-( piszcie jak cos wieci.
czoper
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 20:42
Lokalizacja: Lomza

Pompa hamulcowa???

 

Postprzez arek ryba » 30 mar 2008, o 19:14

czy nie ubywa ci płynu hamulcowego??
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez czoper » 30 mar 2008, o 19:17

Nie ubywa sprawdzalem chyba ze trzy razy :-( szlak mnie trafia juz w czoraj sie meczylem z lozyskami a jutro pewnie z pompa :-(
czoper
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 20:42
Lokalizacja: Lomza

Postprzez arek ryba » 30 mar 2008, o 19:20

może masz hamulce nie odpowietrzone??? sprawdz to zanim kase wydasz
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez czoper » 30 mar 2008, o 19:38

Ta opcje tez bralem pod uwage tak czy inaczej jutro zapowiada sie pracowity dzien :-( piszcie jak ktos cos wie jeszcz a tak pozatym czy ktos juz wymienial pompe???
czoper
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 20:42
Lokalizacja: Lomza

Postprzez kajtek » 31 mar 2008, o 07:24

tak ja już wymieniałem, kolego 150 zł nie Twoje....
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez czoper » 11 kwi 2008, o 20:58

No i wyminilem pompe znalazlem uzywke z anglika za100 teraz hamulce brzytew :-) szukalem nowej ale cena mnie przeraziła 760zl po upuscie :-( 2 dni spedzane w garazu po pracy i git :-D
czoper
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 20:42
Lokalizacja: Lomza

Postprzez kajtek » 11 kwi 2008, o 21:01

czoper napisał(a):szukalem nowej ale cena mnie przeraziła 760zl po upuscie
nie żartuj?? ja dałem 150 zł za nową ze sklepiku, zapewne nie jest orginalna tylko zamiennik ale nowa! a ceny używek właśnie w granicach 100 zł więc wolałem dołożyć 50 żł i mieć coś co nie było używane....
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez czoper » 12 kwi 2008, o 18:55

No ja tez znalazlem do siebie nowa ale byl jeden maly problem w niej a mianowicie otwory nie stej strony byly i nijak nie moglem przerobic do niej a taka ktora pasowala to tylko jedna firma robi ATE i taki sam mam zespol ABSu ale wymienilem na uzywke i jest 100 razy lepiej niz na starej :-)
czoper
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 20:42
Lokalizacja: Lomza

Postprzez trevor222 » 14 kwi 2008, o 21:58

witam, mam również problem z hamulcami, jakiś czas temu zapaliła się kontrolka od hamulców, szczeże przyznam że ją olałem i teraz padły całkowicie, hamuje jedno koło, przednie prawe i to dopiero jak jest pedał w samej podłodze, żeby koło to sie zablokowało, musi być naprawdę ślisko. Sprawdzałem płyn i go nie bylo, dolałem szukałem wycieku i nie znalazłem, nic sie nie poprawiło. czyżby to była pompa hamulcowa?? :?:
http://pl.youtube.com/watch?v=pNNOLRgTblw
Jest golfik bedzie i clio s16
trevor222
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 09:49
Lokalizacja: łódź

Postprzez radek_bis » 28 cze 2008, o 00:18

witam, ja tez mam problem z hamulcami, otóż pedał jest baaaardzo głęboki, jest to wina zapowietrzenia ukladu czy może z pompą jest coś nie tak? odpowietrzalem tylne hamulce, niestety przednich nie moglem - nie dalo rady odkręcić odpowietrzników, jak sie odpowietrza pompę z ABSem?
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez SotoM » 28 cze 2008, o 13:02

radek_bis napisał(a):witam, ja tez mam problem z hamulcami, otóż pedał jest baaaardzo głęboki, jest to wina zapowietrzenia ukladu czy może z pompą jest coś nie tak? odpowietrzalem tylne hamulce, niestety przednich nie moglem - nie dalo rady odkręcić odpowietrzników, jak sie odpowietrza pompę z ABSem?

jak robisz to garazowo to kupuj 2L pyłnu hamulcowego, przyprowadź i posadz za sterem kolegę i niech pompuje. aby dokładnie był odpowietrzony i wyczyszczony układ hamulcowy z ABSem to musisz te 1.5L przelać przez układ. i najlepiej to zrobic tak. wyciagnij stary płyn ze zbiotrniczka wlej nowy do pełna. odkręć odpowietrznik 2ga osoba wciska i trzyma hamulec zakręcasz odpowietrznik 2osob puszcza pedał ty znowu odkrecacz 2ga wciska i trzyma zakręcasz itd az na jedna strone przepomp[ujesz co najm,niej zbiorniczek płynu, bo musisz przepłukać układ nowym płynem aby był czysty... ale każdy robi jak uważa ja robie tak i heble są potem zawsze jak by z fabryki wyjechał pod warunkiem ze rzeczywiscie nic nie jest uszkodzone w układzie hamulcowym.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron