Po wymianie na nowe klocki - kontrolka stopu pali sie

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Po wymianie na nowe klocki - kontrolka stopu pali sie

Postprzez Jacol » 23 paź 2008, o 21:13

Wymienilem sobie dzisiaj klocki jako, ze Lucasy mimo, iz nie byly do konca zuzyte to lewa para sie rozwarstwila/odkleila i byla lekko peknieta. Kupilem Raicamy, wymienilem klocki oraz sprezynki, zalozylem wszystko, uruchomilem silnik, nacisnalem kilka razy hamulec tak jak pisze w instrukcji aby dopasowac klocki i wio do domu i delikatne obchodzenie sie z hamowaniem. Po zalozeniu ciagle pali mi sie kontrolka hamulca recznego, mimo, ze jest on sprawny. Tarcze mam zwykle, niewentylowane, jedyny przewod jaki do nich dochodzi to ten z plynem hamulcowym. Plyn hamulcowy nie byl ruszany. Jak zgasic ta kontrolke lub zlikwidowac usterke ktora ona skazuje ?

Druga sprawa: mam bebny z tylu, ktore beda za jakis czas wymieniane. Da sie zalozyc zamiast nich tarcze ?

Golf bez ABSu.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Po wymianie na nowe klocki - kontrolka stopu pali sie

 

Postprzez pablomed » 23 paź 2008, o 22:00

co do kontrolki dolej płynu do zbiorniczka albo sprawdź włącznik pod ręcznym
Co do tarcz da się, tylko niema sensu. Najprościej kupić kompletną belkę z taczami i zaciskami, wyjdzie taniej niż kompletowanie elementów
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Jacol » 24 paź 2008, o 12:42

Znalazlem usterke. Kable od czujnika przy zbiorniku plynu hamulcoweg mialy popekana izolacje. Narazie poruszalem je lapami i juz sie nie swieci. W domu zalutuje i zaizoluje je.
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 6 gości