Piszczenie hamulców

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Piszczenie hamulców

Postprzez Przemek21 » 4 sie 2013, o 22:25

Siema. Mam golfa od nie dawna i hamulce mi piszczą. Co to może być i ile by kosztowało naprawa tego ?
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Piszczenie hamulców

 

Postprzez Paweu » 5 sie 2013, o 15:34

Przemek21 napisał(a):Mam golfa od nie dawna i hamulce mi piszczą.


Nie tylko tobie...

Przemek21 napisał(a):Co to może być


..przyczyną? Znaczne zużycie klocków hamulcowych... ew. ten typ tak ma... Skontroluj grubość tarcz oraz klocków. Mogą kwalifikować się do wymiany.

Przemek21 napisał(a):ile by kosztowało naprawa tego ?


Wymianę można przeprowadzić samemu... To nic trudnego. A koszta to tyle co klocki i tarcze. Jak do ciebie to ~70 zł komplet klocków (ATE) oraz ~100 zł za komplet tarcz pełnych. Czyli poniżej 200 zł powinno się zamknąć.

tyle w temacie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Przemek21 » 5 sie 2013, o 20:56

Dzięki, za niedługo wypłata więc ogarnę to ;)
Przemek21
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 7 kwi 2013, o 18:04
Lokalizacja: PZL

Postprzez Paweu » 6 sie 2013, o 15:38

Przemek21 napisał(a):Dzięki, za niedługo wypłata więc ogarnę to


Jeśli piszczą nie tylko podczas hamowania ale również w czasie jazdy to może się okazać iż tłoczki hamulcowe nie odbijają... i przydałaby się im regeneracja. Ale ten temat również nie należy do drogich. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Siw3k » 7 sie 2013, o 09:14

Paweu_mk3 napisał(a):Jeśli piszczą nie tylko podczas hamowania ale również w czasie jazdy to może się okazać iż tłoczki hamulcowe nie odbijają... i przydałaby się im regeneracja. Ale ten temat również nie należy do drogich. ;-)


mi piszczały tylko jak jechałem do 50km/h było je non stop słychać i naj bardziej przy skręcaniu w lewą stronę okazały się tłoczki były trochę zarąbane ale regeneracja ich okazała się trafna a koszt naprawdę nie wielki
Moja była Golfina
Przeszłość Peugeot 406
Aktual tored MkIII
Avatar użytkownika
Siw3k
Members
 
Posty: 2181
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 15:36
Lokalizacja: CTR
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8T
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezes1988 » 17 paź 2013, o 01:03

Podpinam się pod temat. Borykam się z piszczeniem od sierpnia. Na samym początku dało się to znieść, ale teraz hałas jest dla mnie nie do wytrzymania. Zaczęło się od popiskiwania, co jakiś czas, które teraz jest ciągłe po rozgrzaniu. :zly: Od czasu kiedy to się zaczęło wymieniłem 3 razy klocki hamulcowe, przewody hamulcowe z przodu z obu stron i zacisk hamulcowy, gdyż poprzedni na tłoczku miał skazę i korozję. Ale te wszystkie zabiegi nie pomogły :zalamany: Już sam nie wiem co robić.... Ręce mi opadają. Nawet zamówiłem w sklepie pompę hamulcową, ale się zastanawiam, bo co jeśli to nie to i 250zł pójdzie w błoto. Nie wiem, czy wymienić płyn w całym układzie...? ?Jak lekko nacisnę pedał hamulca, to piszczenie ustaje.

Hałasu dopiero nie słyszę przy 120 km/h
Proszę o Wasze rady :-)
Ostatnio edytowano 17 paź 2013, o 01:22 przez prezes1988, łącznie edytowano 1 raz
prezes1988
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 00:50
Lokalizacja: Sipiory/Toruń

Postprzez kebs » 17 paź 2013, o 01:19

Jeśli jest to piszczenie cykliczne, tak jak u mnie na przykład teraz, radził bym podnieść samochód i kręcić kołem.

U mnie w lewym kole przód, przy kręceniu kołem właśnie trze cyklicznie, co jak dla mnie, oznacza zwichrowaną tarcze.

Wymienie tarcze, na ta z poprzedniego samochodu i jestem pewny iz ustąpi.

Jeśli nie piszczy non stop - to właśnie sprawdzajcie jako pierwsze.
Praktycznie wszystkie części - MK3 2.0 2E. PW !


moj-golf/czerwone-mkiii-t61801.html
Avatar użytkownika
kebs
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 19:07
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez prezes1988 » 17 paź 2013, o 01:27

Niestety jest to piszczenie ciągłe po nagrzaniu :-( A samochód już podnosiłem kilka razy od tego jak zaczęło piszczeć szukając przyczyny. Cóz jutro podniosę i jeszcze raz sprawdzę tarcze, ale wydaja sie być w porządku. Tym bardziej, że przy hamowaniu kierownica nie ma żadnego bicia, a tak objawiałaby się skrzywiona tarcz.
Ale dzięki za radę :-)
prezes1988
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 00:50
Lokalizacja: Sipiory/Toruń

Postprzez pablomed » 17 paź 2013, o 09:13

prezes1988, zmieniałeś markę klocków? Bo po prostu piszczenie zwykle wynika z takiej a nie innej współpracy klocka z tarczą, niektóre klocki piszczą i tyle, doraźnie starczy je papierem ścierny przetrzeć, miękka warstwa na spodniej powierzchni klocka też ma znaczenie dla zmnimalizowania piszczenia
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez prezes1988 » 18 paź 2013, o 11:13

pablomed napisał(a):prezes1988, zmieniałeś markę klocków? Bo po prostu piszczenie zwykle wynika z takiej a nie innej współpracy klocka z tarczą, niektóre klocki piszczą i tyle, doraźnie starczy je papierem ścierny przetrzeć, miękka warstwa na spodniej powierzchni klocka też ma znaczenie dla zmnimalizowania piszczenia


za każdym razem zmieniałem na inna markę klocków. Doraźnego ścierania klocków tez próbowałem, ale niestety nic nie pomogło :-/
Po przejechaniu 100km tarcze są tak gorące, że prawie nie da się ich dotykać.
Okazało sie tez mam jakąś dziwną pompkę hamulcową założona, gdyż 2 rodzaje przeznaczone do golfa z ABS-em nie pasują do mnie :shock:
prezes1988
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 00:50
Lokalizacja: Sipiory/Toruń

Postprzez k-m-r1 » 21 paź 2013, o 20:30

coś było kombinowane

jak przejechane 100 km i gorące tarsze to albo kszywe tarcze albo ukłąd nieodpowiednio odpowietrzony

płyn zmienia sie

wypompuj stary ze zbiorniczka tak jak odpowietrza sie
dolej nowego
i odpowietrza sie układ

sprawdz czy zacisk lekko chodzi i idbija
rozszeżgo i spróbuj poruszac w prowadnicach powinno wdac sie 1 rekąruszyc w obie strony

co do abs podaj numer
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość