pedał hamulca stał się miękki

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

pedał hamulca stał się miękki

Postprzez killah » 17 sty 2013, o 21:14

elo

nie jeździłem z 1.5 tygodnia. Golf stał w garażu.

Po odpaleniu mam wrażenie że hamulec jest strasznie miękki. Na postoju przy włączonym silniku dociskam prawie że do podłogi go. Płyn w zbiorniczku jest. Co mogło się stać?
killah
 

pedał hamulca stał się miękki

 

Postprzez Andrew » 17 sty 2013, o 21:32

sprawdz podcisnienie co idzie od silnika do serwa (taki przewod plastikowy) mogl peknac.
Avatar użytkownika
Andrew
Badacz tematu
 
Posty: 179
Dołączył(a): 24 maja 2012, o 19:09
Lokalizacja: pruszcz gdanski

Postprzez killah » 17 sty 2013, o 23:14

niby koła da się jeszcze zblokować ale wrażenie super miekkiego hamulca ciągle jest. Przejechałem się trochę i robiłem kilka gwałtownych hamowań. Może odpowietrzę hamulce w wolnej chwili.
killah
 

Postprzez dero686 » 3 mar 2013, o 22:46

Mam podobny problem , kupiłem golfa z nowymi klockami (ale tarcze z tyłu bardzo zjechane musze wymienić) hamulce odpowietrzyłem a pedał nadal na odpalonym silniku jest miękki i bardzo głeboko sie go wciska (hamuje dobrze tylko ze pedał głeboko wpada ale do pewnego momętu i stoi bo jak by było zapowietrzone to wpadałby do końca) co to może być ? przez to że tarcze z tyłu są już za cienkie ? jak silnik zgaszony to pedał jest wyższy trzymam hamulec i odpalam to pedał wpada głębiej czyli wspomaganie dziala.
ABS nie działą na kompie pokazało błąd zawory w pompie ale to nic do tego chyba niema . Co posprawdzac żeby ten pedał był wyższy i sztywniejszy ? wycieków niema.. porównywałem z kolegi hamulcami ma silnik 2.0 16v to tam są wiele lepsze pedał wysoki i twardy .
dero686
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 15:48
Lokalizacja: kościerzyna


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości