Nie odbijaja ręczny i grzeja sie zacisk z tarcza

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Nie odbijaja ręczny i grzeja sie zacisk z tarcza

Postprzez Grzybek_3 » 22 lut 2009, o 11:34

Witam panowie, mam problem z zaciskami hamulcowymi, powiem jak to było od początku, kupiłem golfa od kolegi i juz jemu lewy tylny zacisk nie odbijał kiedy zaciagał reczny a co za tym idzie grzał sie zacisk, przez pewnien okres czasu był spokój jak nie zaciągałem recznego az do wczoraj i o dziwo nie lewy zacisk tylko prawy tylny nie odbił a wczesniej nie zaciągałem recznego :-/ Czy ktos miał taki problem ??? Dodam tylko ze jest to Golf GT 1.8 90km a zaciski z tyłu sa firmy Girling :-(
Grzybek_3
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:11
Lokalizacja: Radzikow

Nie odbijaja ręczny i grzeja sie zacisk z tarcza

 

Postprzez mani51 » 22 lut 2009, o 17:35

może linki do wymiany? u mnie jedna tak zardzewiała w pancerzu że za nic nie mogłem jej ruszyć

albo zapowietrzony układ
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Grzybek_3 » 22 lut 2009, o 18:03

Linki wymieniał jeszcze poprzedni własciciel wiec odpada.......Bede na wiosne wymieniał płyn hamulcowy wiec .....bedzie i odpowietrzanie :-) Co najgorsze ze te zaciski sa w c..j drogie.... :-/
Grzybek_3
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:11
Lokalizacja: Radzikow

Postprzez mani51 » 22 lut 2009, o 19:08

Grzybek_3 napisał(a):Co najgorsze ze te zaciski sa w c..j drogie....


a kto Ci każe je zmieniać? kupujesz zestaw uszczelek za parę złoty, rozbierasz, czyścisz, zakładasz nowe uszczelki i ma być. Tak robi się z przodu więc z tyłu będzie to samo jak masz zaciski. Cylinderki to inna sprawa bo są tanie jak barszcz i się wymienia całe
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 23 lut 2009, o 21:49

Grzybek_3, oprócz linki najczęstszym problemem jest zacierająca się od korozji ośka dżwigni do której zaczepiona jest linka ręcznego. Rzecz jest na ogół nieopłacalna do naprawy, ponieważ po rozebraniu zacisku i oczyszczenu ośki z korozji robi się ona za cienka, i potem maleńki oring który tam jest nie uszczelni ośki i jest wyciek płynu. Lubie majstrować ale poległem przy próbie naprawy tego. Kupiłem zacisk za stówkę na szrocie z dobrą ośką, zmieniłem mu gumki za 20 zeta i jest ok. I takie rozwiązanie ci polecam bo szkoda czasu. Jest opcja zmiany zacisków na inne, pozbawione tej wadliwej ośki, chyba od golfa IV albo paska z tych lat pasują.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Sivy » 23 lut 2009, o 22:59

Grzybek_3, tak jak pisze pablomed, wzery od rudego robia swoje i cieknie. Raczej nic nie poradzisz, przerabialem temat, rowniez GT 94' tylna os - skonczylo sie na nowych zaciskach. Udalo mi sie kupic dwa za 100 pln, stary lewy sprzedalem za 100, wiec wyszlo na zero. Szukaj zacisku z takim samym prowadzeniem linki, poniewaz sa rozne typy. Pasuje rowniez od Passata b3. Reczny - jak nowy :mrgreen: .
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez Grzybek_3 » 23 lut 2009, o 23:04

Acha dzieki panowie za rady :-D Musze zobaczyc jakie mam prowadzenie linki :D Wiem ze mam zacisk firmy girling :-D moze wiecie jakie ma prowadzenie ??

[ Dodano: 2009-03-11, 19:08 ]
Panowie dzisiaj jak jechałem golfikiem to mi sie lampka zapaliła od recznego i zaraz zgasła i tak dwa razy ??? Czyzby to ta ośka ?? :-/ :-(
Grzybek_3
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 22:11
Lokalizacja: Radzikow


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości