Nie hamuje prawy tył

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Nie hamuje prawy tył

Postprzez krzysztoff » 15 sty 2010, o 00:25

Cześć. NIedawno kupiłem mk3 1,6 ABU 94r. za małą kase, ale jak wiadomo cena= stan. Problem polega na tym że długo stał i zapowietrzały się hamulce. Wymieniłem płyn i odpowietrzyłem tak jak to ma być poprawnie zrobione. Po kilku dniach- znowu głęboki pedał. i nie chamuje prawy tył. Winny był cylinderek który zardzewiał a tłoczki się nie wysuwały. Kupiłem nowy (LUCAS 17,5mm bodajże) zamontowałem, odpowietrzyłem i dalej nie hamuje, ręczny jest ale normalny nie... co paradzicie? :-|
Avatar użytkownika
krzysztoff
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 12:15
Lokalizacja: Śląskie/Lublinec SLU

Nie hamuje prawy tył

 

Postprzez Procent » 15 sty 2010, o 11:06

z tyłu pewnie masz bębny. Sprawdź jeszcze szczęki
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez krzysztoff » 15 sty 2010, o 11:34

Bęben i szczęki są w bdb stanie, identyczne jak z lewej strony
SIMSON- naprawy remonty regulacje tuning. Tanio i solidnie. krzysztoff zrobi :D jak coś to pisać do krzysztoff na PW abo gg xD
Avatar użytkownika
krzysztoff
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 12:15
Lokalizacja: Śląskie/Lublinec SLU

Postprzez Komas » 5 lut 2010, o 22:23

A masz korektor siły hamowania na belce? Moze być walnięty. Odpowietrz jeszcze raz. Sprawdz czy nie masz gdzieś wycieku.
Komas
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 3 lut 2010, o 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ryjek » 7 lut 2010, o 12:23

miałem ten sam problem 2 tygodnie temu na przegladzie wyszla roznica sily hamowania 50% miedzy tylnymi kolami, mechanicy jak rozebrali to powiedzieli ze cylinderki przepuszczaja a w zasadzie jeden ale jak sie robi z takimi rzeczami to parami sie robi zeby nie bylo nastepnego problemu, potem wymienili plyn, potem odpowietrzyli i wszystko wrocilo do normy, a chyba cos z linkami recznego tez kombinowali.
Avatar użytkownika
Ryjek
Badacz tematu
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 wrz 2009, o 20:27
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez krzysztoff » 12 mar 2010, o 22:59

Nie mam korektora, płynu nie ubywa, wymieniłem prawy tłoczek bo był zapieczony i przepuszczał. Już się nie zapowietrzają ale dalej nie hamuje, tylko ręcznym da się zablokować oba koła:D musze jeszcze raz tam oblukać
SIMSON- naprawy remonty regulacje tuning. Tanio i solidnie. krzysztoff zrobi :D jak coś to pisać do krzysztoff na PW abo gg xD
Avatar użytkownika
krzysztoff
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sty 2010, o 12:15
Lokalizacja: Śląskie/Lublinec SLU


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości