Kontrolka hamulca ręcznego

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez adiadi » 7 gru 2012, o 09:47

Witam, w moim przypadku byl kabel przegnity w progu od kierowcy zolto czerwony a objawy byly ze po prejechaniu sie kilku metrow abs nie dzialal i palila sie kontrolka recznego. Pozdrawiam
adiadi
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 19:09
Lokalizacja: czewa

 

Postprzez lysyat » 24 sie 2013, o 23:30

Witam. Mam podobny problem swieci mi caly czas kontrolka hamulca recznego. Hamulce dzialaja plyn hamulcowy jest, olej w silniku tez(kiedys tez mi zaswiecila ta kontrolka i dolalem oleju do silnika i zgasla) teraz sprawdzalem oleju jest wystarczajaco klocki sa jak nowe . Czujnik ABS swieci mi juz kilka lat wiec nie mysle ze to moze byc powod. Reczny zaciagalem i puszczalem tez nic sie nie dzieje nawet nie mrugnie. Naprawde juz nie wiem co moze byc. Pomozcie mi.
lysyat
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 10:35
Lokalizacja: Pakosc

Postprzez Paweu » 25 sie 2013, o 10:35

lysyat napisał(a):Naprawde juz nie wiem co moze byc.


Stycznik przy dźwigni hamulca ręcznego sprawdzony?

Jego uszkodzenie może powodować taką sytuację.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez lysyat » 25 sie 2013, o 12:10

jeszcze nie sprawdzalem. a gdzie ten czujnik sie znajduje i jak do niego dojde??
lysyat
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 10:35
Lokalizacja: Pakosc

Postprzez Paweu » 25 sie 2013, o 12:43

lysyat napisał(a):jeszcze nie sprawdzalem. a gdzie ten czujnik sie znajduje i jak do niego dojde??


Znajduje się przy dzwigni hamulca ręcznego. Pod tunelem środkowym (tym plastikowym).

Wyciągasz tylną popielniczkę , pod nią znajdują sie dwie nakrętki na klucz nr 10. Po odkręceniu nakrętek możesz już ściągnąć tunel. I dobierzesz się już do czujnika.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez lysyat » 25 sie 2013, o 12:49

ok dzieki. dam znac jak juz to sprawdze.

[ Dodano: 2013-08-27, 11:51 ]
czujniki sprawdzone sa dobre. pojechalem na komputer i sie okazalo ze jak kasuje blad ABS to kontrolka gasnie wiec to chyba wina czujnikow abs bo mam uszkodzone 2 przednie. musze kupic i wymienic ale jak sprzedawca podal mi cene za jeden to mmi sie odechcialo 105zl Bosch jeden. Moze ktos zna tansze i dobre czujniki??
lysyat
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 10:35
Lokalizacja: Pakosc

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość