jaki koszt wymiany hamulców na tył ?

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

jaki koszt wymiany hamulców na tył ?

Postprzez przemke » 21 cze 2013, o 10:01

Wydaje mi się, że tył mi już za bardzo nie hamuje. Jaki jest koszt kompletu rozsądnych części do wymiany ?
na allegro widzę jakby tylko jeden zestaw za 250zł a tutaj coś nie mogę znaleźć takich tematów.
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

jaki koszt wymiany hamulców na tył ?

 

Postprzez Okonik5 » 21 cze 2013, o 16:52

Zobacz , czy nie ciekną ci cylinderki , jeśli tak to wymień na najlepiej LPR , zobacz szczeki w jakim są stanie i tez LPR , albo TRW .
Okonik5
Badacz tematu
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 00:33
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Postprzez pablomed » 22 cze 2013, o 09:28

przemke, zakładam ze masz bębny przy tym silniku. Pierwsze pytanie czy same bębny wymagają wymiany bo to najdroższy element, musisz zdjąć ocenić czy jest ran lub jakieś większe nierówności. resztę masz np tu, taniej niekoniecznie szukaj to ma być dobrej firmy http://www.tomczesci.pl/index.php/produ ... -iii-3.htm chociaż napewno za pół tej ceny marny zamiennik da się kupić
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez przemke » 22 cze 2013, o 17:11

Tak, mam bębny (1.8aam wersja GL)
Nie da się tego łatwo zamienić na tarcze :P ?

Dzięki za info, rozbieraniem raczej się zajmie mechanik :/
Czyli komplet do hamulców na tył przyzwoitej jakości to blisko 500zl !? (liczę z linak który podałeś +2 bębny LPR). Znacznie drożej niż przód!

Będę musiał chyba pójść po kosztach. Ja już w mojego niestety nie będę pakował za bardzo kasy. Rdza i problemy z uszczelniaczami. robienie tego wszystkiego to z 1000zl. na zimę chyba sprzedam auto i trzeba będzie na przyszly rok zbierać kasę na nowsze auto z którym Rudy Roman tak się nie lubi :/
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

Postprzez pablomed » 22 cze 2013, o 21:59

przemke, w tej sytuacji rozbiórka i ocena co wymaga zmiany a co nie, póki mechanik nie zdejmie bębnów to nie będzie wiadomo. Poza tym - sa różne sposoby zrobić dobrze i tani. Jak były czasy że nie było tanich niezłych zamienników to do mojej jetty zanitowałem okładziny hamulcowe do szczęk od malucha - wymiar ten sam. Za jakieś 10-20 złotych
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości