jak odpowietrzyć hamulce proszę pisać bo ważne i pilne

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

jak odpowietrzyć hamulce proszę pisać bo ważne i pilne

Postprzez GITgostek » 19 lip 2009, o 09:14

witam pożyczyłem tydzień temu od koleżanki golfa III 2.0 E / 115km / 97r

>>>>>>>jest taki problem że zapowietrzyły sie hamulce <<<<<

i nie wiem jak to zrobić

proszę mi pomuc i napisać jak to naprawić bo dzisiaj niedziela nikt nie pracuje a ja pod wieczór musze jej go oddać i niechce żeby sie zabiła

pozatym skrzywiłem felge i obtarłem zderzak ale to już wczoraj mi zrobili
Avatar użytkownika
GITgostek
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 17:29
Lokalizacja: dolnośląskie

jak odpowietrzyć hamulce proszę pisać bo ważne i pilne

 

Postprzez Pascal » 19 lip 2009, o 09:45

Odkręcasz odpowietrznik w jednym kole, w tym czasie kumpel naciska pedał hamulca do czasu aż znacznie opadnie, zanim wpadnie w podłogę zakręcasz odpowietrznik. Czynność tę powtórz 2-3 razy. Następnie zrób to samo z drugim kołem. Pamiętaj żeby nie odkręcać obu odpowietrzników na raz, oraz by poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku nie spadł poniżej minimum.

A tu skopiowałem z innego forum porade bo nie chciało mi sie juz pisac....

zasada jest jedna 1. kolejność-czyli lewy tył ,prawy tył, prawy przód ,lewy przód.zawsze zaczynamy od najdalszej drogi od pompy hamulcowej.potem jeśli robisz to z kanału to kół nie zdejmujesz dostęp jest super .jeśli jednak nie to zdecie koła bardzo ułatwi robotę i pewność wykonania . na odpowietrznik zakładasz węzyk a drugi koniec dajesz do słoiczka z małą ilością płynu tak by była zanurzona jego końcówka .druga osoba może być teściowa -niech troche popracuje pompuje pedałem około 5 razy i trzyma wciśnięty ty wtedy odkręcasz odpowietrznik i obserwujesz węzyk czy leci powietrze z płynem-pedałcały czas wciśnięty do podłogi. zakręcasz odpowietrznik a teściowa dopiero wtedy zdejmuje noge z pedała. powtarzasz czynność aż do momentu zaniku powietrza w wyciekającym płynie z odpowietrznika .po każdym kole kontroluj poziom płynu w zbiorniczku by pompa nie zaciągnęla powietrza w obieg ,bo całą robotę psu o dope rozbić .nie dolewaj płynu z odpowietrzania tylko świeży tamten ma powietrze w sobie też klapa.pisania dużo ale roboty to z hukiem wyjdzie ok .max.pól godziny.
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez rogal133 » 19 lip 2009, o 10:23

to ta druga zasada z innego forum jest lepiej opisana tyle ze zaczynamy od prawego tylu potem lewy tyl i potem prawy przod i na koniec lewy. ale jesli sa mocno zapowietrzone juz przy samej pompce to warto zaczac od odpowietrzenia pompki i robisz trak jak z kolami pompujesz kilka razy wciskasz pedal i trzymasz i trzeba poluzowac przewod hamulcowy na pompce i potem odpowietrzasz kola i na koniec mozesz znow pompke odpowietrzyc
Avatar użytkownika
rogal133
Badacz tematu
 
Posty: 350
Dołączył(a): 31 gru 2008, o 18:04
Lokalizacja: RadziejóVW

Postprzez GITgostek » 20 lip 2009, o 00:31

dzięki panowie obudwaj macie po punkcie odemnie wraz z podziękowaniami serdecznymi

zrobilem dokladnie tak jak napisaliscie i wszystko gra hamuje jak powinien w jakies 10-20 min to naprawilem z takim gostkiem

gdyby nie wy byłbym już spalony w iczach tej koleżanki

jak bym mógł postawilbym wam za to browara albo i wóde

ćpania nie stawiam bo ćpają tylko skurywysny
Avatar użytkownika
GITgostek
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 28 lip 2008, o 17:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Postprzez Pascal » 20 lip 2009, o 05:11

GITgostek napisał(a):jak bym mógł postawilbym wam za to browara albo i wóde


ten punkcik bedzie jak bys postawił tego browarka ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE


- - - brilla moscato



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości