Hamulec

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulec

Postprzez arek7812 » 21 lip 2010, o 21:16

Witam .Jakiś czas temu zmieniałem klocki hamulcowe z tyłu i okazało się ,że zacisk trzyma więc rozkręciłem go i przeczyściłem ,przesmarowałem i złożyłem.Ale okazuje się ze jeszcze trochę trzyma.Więc co mam jeszcze zrobić?
arek7812
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 20:36
Lokalizacja: sierpc

Hamulec

 

Postprzez shibbyOP » 21 lip 2010, o 22:31

arek7812, najlepiej dać do porządnej regeneracji, nie takie domowe sposoby że wyczyścisz, nasmarujesz i gotowe. Takie objawy są pierwszymi oznakami całkowitego zatarcia, co później wiąże się i tak z regeneracją lub wymianą zacisku.

Ewentualnie kuo zestaw gumek rozbierz zacisk jeszcze raz cały na drobne części dokładnie przeczyść i złóż do kupy całość używając smaru do zacisków (tłoczków)
Avatar użytkownika
shibbyOP
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 27 gru 2008, o 11:30
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Jarull » 24 lip 2010, o 22:32

miałem ten sam problem. najlepiej rozebrać cały zacisk na części pierwsze, dobrze wyczyścić, zabezpieczyć i poskładać. dwa razy to robiłem ale mam już na to patent
Avatar użytkownika
Jarull
Czytacz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 20 gru 2007, o 22:33
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez Sivy » 25 lip 2010, o 11:28

Tak jak pisza chlopaki, zestaw naprawczy do zaciskow, wyczyszczenie wszystkiego, tloczki mozesz wyszlifowac wodnym papierem sciernym, na to smar. Powinno byc dobrze, taka naprawa nie rozni sie niczym od profesjonalnej regeneracji w zakladzie.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

zaciski

Postprzez din » 29 lip 2010, o 08:41

esi tłoczki maja rdze to ja proponuje wymineic je na nowe. Nie ma sensu bawic sie w szlifowanie bo i tak zaraz bedzie wrzer isie bedzie blokowac. Tak jak pisza koledzy rozebrac wymienic wszystkie gumki no i tloczki bedzie jak nowe;)
din ;))))
din
Badacz tematu
 
Posty: 159
Dołączył(a): 16 paź 2009, o 14:39
Lokalizacja: Gdynia


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron