Hamulec ręczny.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulec ręczny.

Postprzez pawel2062 » 5 sty 2009, o 00:49

Witam!
Przeszukałem forum nic nie znalazłem. Mam golfa3 gt 1.8 z tyłu mam tarczę. Moje pytanie brzmi dla czego nie mam ręcznego? Jakie są najczęstsze powody braku hamulca ręcznego? Próbowałem podkręcić te linki koło popielniczki nie pomogło... Co mogę wymienić? Tarczę, linki, zaciski? Nie mam pojęcia. Najlepiej by było jak by wyszło jak najtaniej. Z góry dziękuję!
Avatar użytkownika
pawel2062
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 17:58
Lokalizacja: jesteś?

Hamulec ręczny.

 

Postprzez Sivy » 5 sty 2009, o 01:19

U mnie reczny tez slabo dzialal, podciagniecie linki dalo 10% poprawy, ale tak jezdzilem. Niestety z lewego zacisku zaczal wyciekac plyn hamulcowy i skoczylo sie na wymianie dwoch zaciskow (mial za duze wzery, zeby go odratowac zestawem naprawczym).
Od tego momentu jest idealnie i dopiero teraz wiem jak powinien dzialac uklad hamulca recznego.
Popatrz zatem na zaciski, byc moze juz dobrze nie trzymaja. Pasuja od mk3 GTI i od Passata B3, ale uwazaj bo bylo kilka rodzajow zaciskow, zaleznie od prowadzenia linki.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez seboljeiv » 10 sty 2009, o 12:28

kolego pojedz do jakiegos warsztatu i powiedz zeby sprawdzili Ci, czy nie masz zapieczonych elementow zacisków, ja rowniez nie mialem recznego-mianowicie z jednej strony z tylu wogle nie dzialal hamulec na tarczy i jednoczesnie brak recznego wogle z tej strony(zapieczony ten element ktory odbija) a z drugiej strony byl reczny ale ledwo co-na minimalnej gorce nie trzymalo nawet na pierwszym ząbku-musialem zaciagac na maksa zeby stal- to w tym byla jakas prowadniczka jarzma udupiona, robilem to wczoraj i koszt wyniósł 200zl z wymiana klockow i plynu
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron