Hamulce przednie szczęki

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulce przednie szczęki

Postprzez kita1988 » 5 lip 2007, o 18:34

Panowie a ja mam trochę inny problem z hamulcem;/ mam GOLFA III i problem jest następujący: Byłem sie przejechać kilka razy zahamowałem i poczułem smród jakiejś spalenizny lecz jechałem dalej ok 400m musiałem sie zatrzymać a z przednich tarczy wydobywał sie dym;/ felga była tak gorąca ze nie szło jej dotknąć a o tarczy nie wspominają, po ostygnięciu ruszyłem najpierw sprawdzając czy szczęki sie nie zacięły "ruszając bez gazu" ruszył wiec stwierdziłem ze mogę jechać powoli do domu "mam niedaleko 1km" zajechałem zdjąłem kolo i okazało się ze lekko szczęki ocierają o tarcz z obu stron co to może być?? POMOCY!! Dodam ze okładziny wyglądają jak nowe wraz z tarcza widocznie były wymieniane bo posiadam autko jakieś 6m-c
kita1988
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 18:31
Lokalizacja: Polska

Hamulce przednie szczęki

 

Postprzez TOMMy » 5 lip 2007, o 22:26

Tłoczek sprawdź... Może się zapiekł i dalej dociska klocek do tarczy.
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez sebaa » 6 lip 2007, o 11:32

Dokładnie, sprawdź tłoczek.

Najlepiej rozbierz całe hamulce i wyczyść wszystkie elementy po których chodzą klocki hamulcowe (szczotką drucianą, jakimś ostrym narzędziem, żeby zdrapać wszelką rdze). To też może być przyczyną swobodnego poruszania się klocków.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości