hamowanie - raz lepiej, raz gorzej

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

hamowanie - raz lepiej, raz gorzej

Postprzez radek_bis » 25 mar 2009, o 21:42

Witam, juz wiele godzin przeszukiwałem forum i nie znalazłem zadowalającej rady.

Otóż sprawa jest taka, że aby skutecznie zahamować trzeba mocno(często z dużą siła i troche głęboko, tak do połowy) wcisnąć pedał hamulca, w niektórych sytuacjach jest to groźne bo można nie wyhamować. Ale nie jest tak zawsze, bo czasami pedał działa zadowalająco, wystarczy lekko nacisnąć i auto od razu bardzo dobrze hamuje (ale to tylko na początku po odpaleniu auta jak trochę postoi, może raz na tydzień tak się zdarza).

Moje sugestie:
-myśle, że jeżeli układ byłby zapowietrzony(mimo ze go odpowietrzałem, oprócz lewego przedniego koła), oraz płyn byłby nie dobry to hamulce byłyby słabe cały czas, a im zdarza sie czasami działać bardzo dobrze

wina leży po stronie pompy, serwa czy moze jeszcze czegoś?
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

hamowanie - raz lepiej, raz gorzej

 

Postprzez rogal133 » 26 mar 2009, o 17:37

a jak przepompujesz pedalem kilka razy to poprawiaja sie hamulce??
Avatar użytkownika
rogal133
Badacz tematu
 
Posty: 350
Dołączył(a): 31 gru 2008, o 18:04
Lokalizacja: RadziejóVW

Postprzez radek_bis » 26 mar 2009, o 19:46

raczej nie ma większej różnicy jak go podpompuje kilka razy, jedynie jak nacisne pedał bardzo szybko to wtedy troche lepiej zareaguje
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez rogal133 » 28 mar 2009, o 15:22

to moze jest zapowietrzony jednak wez pokoleji odpowietrzaj kola potem pompke to moze cos pomoze, a masz ABS?
Avatar użytkownika
rogal133
Badacz tematu
 
Posty: 350
Dołączył(a): 31 gru 2008, o 18:04
Lokalizacja: RadziejóVW

Postprzez radek_bis » 29 mar 2009, o 11:09

ABS jest ale nie działa i świeci się czerwona lampka od ABS, trzeba by podłączyć go kiedyś pod VAG-a to może sie uda zlokalizować usterke ABS-u
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Repsol » 29 mar 2009, o 12:55

radek_bis Twoje hamulce pogorszyły Ci się nagle z dnia na dzień czy ingerowałeś w nie w jakiś sposób i od tego czasu tak się zachowują :?:
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez radek_bis » 29 mar 2009, o 15:04

tak juz było od początku jak kupiłem golfa (czyli od ok 1,5 roku), tylko po wymianie tylnych szczęk jakiś czas temu troche sie polepszyło
radek_bis
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 00:29
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Repsol » 29 mar 2009, o 21:37

radek_bis ja widzę to tak:

czasami pedał działa zadowalająco, wystarczy lekko nacisnąć i auto od razu bardzo dobrze hamuje (ale to tylko na początku po odpaleniu auta jak trochę postoi, może raz na tydzień tak się zdarza).


Zapewne wtedy na Twoich tarczach hamulcowych pojawia się rdzawy nalot, który powoduje znacznie zwiększone tarcie na styku tarczy i klocków co skutkuje odczuwalnie lepszym hamowaniem.
Idąc dalej tym samym tropem Twoje hamulce zawsze działają słabo (zresztą sam przyznałeś, że masz je słabe odkąd tylko kupiłeś furę)

A jeżeli naprawdę tak jest to przyczyn może być bardzo wiele (np. padnięty korektor siły hamowania, uszkodzone przewody podciśnieniowe serwa, zeszklone/zużyte lub kiepskiej jakości klocki, zużyte tarcze/bębny hamulcowe) W obecnej sytuacji przez internet niestety cięzko jest wskazać konkretną przyczynę nie widząc twojego auta na oczy.

Najlepiej udaj się do jakiegoś dobrego mechanika w Twojej okolicy. Który przejedzie się Twoim autem i posprawdza Ci wszystko od podstaw.

Pamiętaj... dobre hamulce przede wszystkim, na tym się nie oszczędza i to musi być sprawne :!: ;-)
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości