Hałasy i szarpanie hamulców - luzy zacisku

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hałasy i szarpanie hamulców - luzy zacisku

Postprzez astra1995 » 23 maja 2011, o 20:09

Witam, mam problem takiej natury. kiedy dojeżdżam do skrzyżowania i delikatnie zaczynam hamować, hamulce wpadają w bardzo silne wibracje aż wyrywa kierownicę z rąk. Jeśli wduszę hample na maksa aż ABS strzela, to szarpanie zdaje się być praktycznie nie wyczuwalne. Chciałem kupić nowe tarcze i klocki ale w sklepie pojawił się problem z typem. Postanowiłem rozebrać i wziąć na wzór, wtedy okazało się że ten zacisk w którym siedzą klocki jest mocno przykręcony a rusza się w każdą stronę. Jak jedzie się po dziurach lub kopie w koło to słychać jak walą klocki o tarczę a jak docisnę palcem ten zacisk to można kopać w koło i nic nie słychać. Wogóle to jakieś dziwne te zaciski bo już nieraz wymieniałem sam w kilku autach a tego golfa mam kilka dni i pierwszy raz widzę żeby zacisk miał luzy we wszystkie strony. Próbowałem zrobić fotki już na założonych felgach, może ktoś się wypowie na temat tych zacisków. Na nich jest napis ATE. Strach jeździć muszę coś z tym zrobić. Obrazek Obrazek
astra1995
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 22:10
Lokalizacja: Częstochowa

Hałasy i szarpanie hamulców - luzy zacisku

 

Postprzez greg_117 » 23 maja 2011, o 22:03

Może to być krzywa tarcza... bądź źle wyważone koła ;/ w moim przypadku było to i to ;) po wymianie tarcz i wyważeniu opon problem znikł :)

ale mogę się mylić ;p niech wypowiedzą się inni :)
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez astra1995 » 23 maja 2011, o 22:33

No a czemu ten zacisk ma takie luzy że normalnie po tarczy wali klockami?
astra1995
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 22:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez PiJey88 » 24 maja 2011, o 11:02

jarzmo może być wygięte, musisz zdjąć zacisk, nie masz wyjścia, i zobacz gdzie jest ten luz
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez astra1995 » 24 maja 2011, o 20:13

Zacisk zdejmowałem, tam są takie dwie prowadnice na imbus. I jak stwierdzić która część jest zużyta, bo ten cały zacisk siedzi tylko na tych dwóch prowadnicach. Ten cały uchwyt, jarzmo, luzów nie ma tylko sam ten zacisk z klockami lata. Był tam jakiś plastik podłożony cienki biały, wyjąłem go i jest znacznie gorzej jeszcze większe luzy powstały na tym zacisku. Teraz nie wiem co może być wyrobione, czy same te tulejki metalowe, czy te gniazda w których one jeżdżą? Nie wiem jak to stwierdzić.
astra1995
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 22:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez PiJey88 » 25 maja 2011, o 08:42

ciężko cokolwiek powiedzieć jak się tego nie widzi, najlepiej jak byś nakręcił krótki filmik na którym widac o co dokładniej chodzi
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości