Grzejąca się tarcza.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Grzejąca się tarcza.

Postprzez KEFRZYSKI » 22 lut 2014, o 19:02

Cześć. Po wymianie z tyłu klocków hamulcowych, grzeje mi się prawa tylna tarcza. Coś narozrabiałem tylko jeszcze nie wiem gdzie. Wszystko dokładnie posmarowałem, skręciłem, klocki elegancko weszły na miejsce a jednak tarcza się grzeje. Dziś wyskoczył mi cylinderek jak wcisnąłem pedał hamulca w celu sprawdzenia czy działa. Na szczęście tłoczek bez problemu wkręcił się na swoje miejsce. Co mogłem jeszcze przegapić ? I do czego są takie cieniutkie blaszki na których opierają się klocki ? Bo z jednej strony mi jej brakuje.
Zaznaczam że na 100% nie jest to wina łożyska. Golf mk3 zacisk Lucasa.
Avatar użytkownika
KEFRZYSKI
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 lut 2011, o 16:07
Lokalizacja: Kalisz

Grzejąca się tarcza.

 

Postprzez pietrasiak2 » 23 lut 2014, o 16:08

Sprawdź czy mechanizm ręcznego wraca (często potrafią stanąć one lub linka)
Druga sprawa to sama guma uszczelniająca cylinderek.
Następne
KEFRZYSKI napisał(a):I do czego są takie cieniutkie blaszki na których opierają się klocki ? Bo z jednej strony mi jej brakuje.

To są tzw tłumiki drgań klocków hamulcowych , po prostu by nie brzęczały.
Jak to sprawdzisz to i odpowietrzysz to sprawdź czy po wciśnięciu i puszczeniu hamulca obraca się tarcza.Jak również po zaciągnięciu i zwolnieniu ręcznego czy obraca się tarcza (zresztą to możesz odrazu zobaczyć) :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez KEFRZYSKI » 23 lut 2014, o 18:55

No właśnie dziś regulowałem i poluzowałem linkę przy ręcznym. Podjechałem pod górkę i auto bez problemu się toczyło na luzie jak wcisnę hamulec żadne koło nie ściąga. Jeszcze kolega stał obok auta i mówił że nic nie trze.
Tydzień temu mechanik zmieniał tarcze na nowe może z tyłu coś za mocno dokręcił ? Tylko jak ściągnę zaciski to tarcza kręci się bardzo ładnie. Dopiero jest jakiś opór po założeniu.
Hmm czy po wkręceniu tłoczka kluczem powinien od razu powoli się wysuwać czy być w tej pozycji wkręconej ?
Avatar użytkownika
KEFRZYSKI
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 lut 2011, o 16:07
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez pablomed » 24 lut 2014, o 00:47

wysunie się do właściwej pozycji po kilku naciśnięciach hamulca.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez KEFRZYSKI » 24 lut 2014, o 01:22

No mi się wysunął aż za bardzo chyba moja wina za dużo razy wciskałem.
Jutro jadę do mechanika może za mocno dokręcił tarczę.
Avatar użytkownika
KEFRZYSKI
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 lut 2011, o 16:07
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez deusiwo » 25 lut 2014, o 15:04

Jak dasz rade ją w palcach obracać bez wysiłku to moim zdaniem nie jest za mocno dokręcona, gdyby była za mocno to byś nie dał rady obrócić albo było by ciężko. Moim zdaniem musisz troche przejeździć aż klocki sie dotrą i zrobi sie luz między tarczą a klockiem
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KEFRZYSKI » 25 lut 2014, o 18:32

deusiwo. chyba też już mam taką dokładnie teorię, bo już nic innego nie przychodzi mi do głowy. Zacisk jest zdrowy bo ani nie pordzewiały ani nic, płyn nie cieknie i wszystko odpowietrzone.
Tak jak pisałem bez zacisku tarcza obraca się bardzo ładnie, dopiero mały opór stawiają klocki. Ogólnie gdy auto jest na podnośniku też bez problemu kręcą się wszystkie koła.
Avatar użytkownika
KEFRZYSKI
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 lut 2011, o 16:07
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Pro100 » 25 lut 2014, o 23:28

deusiwo napisał(a):Jak dasz rade ją w palcach obracać bez wysiłku to moim zdaniem nie jest za mocno dokręcona, gdyby była za mocno to byś nie dał rady obrócić albo było by ciężko. Moim zdaniem musisz troche przejeździć aż klocki sie dotrą i zrobi sie luz między tarczą a klockiem


Popieram, ile w ogóle kilometrów zrobiłeś z tymi tarczami?
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KEFRZYSKI » 26 lut 2014, o 12:37

ze 100.km.
Avatar użytkownika
KEFRZYSKI
Badacz tematu
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 lut 2011, o 16:07
Lokalizacja: Kalisz


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości