Dziwne działanie hamulców

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Dziwne działanie hamulców

Postprzez msciwortuczman » 3 lis 2007, o 19:55

Witam mam problem i to dosyć że tak powiem poważny wymieniłem stare klocki bo były już dosyć zjechane na nowe (firma Fomar 56zł) tarcze zostawiłem stare. Przed wymianą wszystko było okej po założeniu nowych klocków pedał hamulca zrobił sie bardzo dziwny w ogóle nie ma efektu hamowania tzn pedał hamulca nie robi sie twardy wręcz przeciwnie jest miękki i wchodzi prawie do podłogi...jeszcze bym zrozumiał że klocki są niedotarte i taki efekt jest możliwy ale auto stoi z włączonym silnikiem wciskam mu pedał i powinien w połowie robić się sztywny a on po prostu wchodzi do dechy...jak jadę powoli koła jeszcze zblokuje ale jak jadę szybko to takiego efektu po prostu nie ma auto hamuje i hamuje...wymieniłem również płyn na dot4.....odpowietrzyłem i nic.....

Jeżeli ktoś ma na to jakąś radę proszę o pomoc...
GOLF 3 1.6 75KM
msciwortuczman
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 21:46
Lokalizacja: Tychy

Dziwne działanie hamulców

 

Postprzez uli » 4 lis 2007, o 17:10

mialem to samo, wymieniajac plyn wyplukales uszczelki w pompie hamulcowej wiec nadaje sie ona na szmelc kup sobie nowa i napewno bedzie lepiej 8-)
Avatar użytkownika
uli
Badacz tematu
 
Posty: 267
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez msciwortuczman » 5 lis 2007, o 22:02

problem rozwiązany wymieniłem tarcze na nówki z LUKASA w ogóle jak zobaczyłem grubość tych moich starych a nowych to oczom mym ukazał się las....moja obecna była połową nowej....wniosek wystarczyło wymienić tarcze...(szkoda tylko klocków bo trochę je pokiereszowało ale każda porażka jest nawozem sukcesu)
msciwortuczman
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 21:46
Lokalizacja: Tychy

Postprzez thomasoo » 7 lis 2007, o 22:18

mozliwe jest jeszce ze tloczki sie zatarly ... odkrec zaciski i sprawdz co sie dzieje pod gumką na tloczkach ..
;-)
thomasoo
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 19:49
Lokalizacja: stw

Postprzez msciwortuczman » 10 lis 2007, o 07:14

:) ale po co jak napisałem że już wszystko jest dobrze
msciwortuczman
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 21:46
Lokalizacja: Tychy


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości