Dziwna sprawa z hamulcem

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Dziwna sprawa z hamulcem

Postprzez siti07 » 13 mar 2009, o 00:10

Witam. Posiadam golfa 1.9 TDI GT i mam dziwną sprawe. Odkąd kupiłem auto jest tak, że po naciśnięciu na pedał sprzęgła czasem nie odda on i zostaje jednak nie zawsze. Miałem raz taka sytuację, że miałem słabsze sprzęgło wiec dolałem płynu bo podobno jest ono hydrauliczne i wróciło sprzęgło do poprzedniej czułości. Dolewając płyn nie wiedziałem jaki jest więc dolałem taki jaki mi na stacji benzynowej polecili. Od paru dni mam tak że hamulec jest jest a nagle go nie ma bo po naciśnięciu pedału hamulca wpada on i jak go puszczę i znów nacisnę to znów ładnie hamuje. Nie jestem pewien czy zbiorniczek z płynem hamulcowym jest połączony z sprzęgłem które podobno jest hydrauliczne ale słyszałem ze mają właśnie wspólny zbiorniczek. Dziwne jest też to że płyn nie ucieka... Może ma ktoś jakieś pomysły? Chciałbym się też dowiedzieć czy to z tym sprzęgłem i hamulcem to prawda. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno

Dziwna sprawa z hamulcem

 

Postprzez dziabi3 » 18 mar 2009, o 19:18

jedyne co można powiedzieć to przegląd sprzęgła czyli popychacza i pompki i tak samo luknąć na hamulce
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez siti07 » 23 mar 2009, o 00:44

Dzięki narazie nie ma kasy ale jak tylko będzie i naprawie to napisze może się komuś przyda:) Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-04-12, 13:23 ]
Koledzy okazuje się że jak się wymieni płyn hamulcowy na nowy który ma dużo wieksze właściwości żrące od starego to simeringi w pompie rozpuszcza i pompa do wymiany. Ja bawiłem się w wymianę na pompy z demontażu ale tak samo było więc nie radzę sie bawić bo szkoda czasu i nerwów, kupiłem nową zamontowałem i chwila moment i odpowietrzyłem układ a na starych pompach nie było ciśnienia i tylko ten płyn mieszało. Przy okazji wymieniłem tarcze na brembo bo ze starych to już tylko można żyletki zrobić i klocki. Teraz mam hamulec że jasny gwint:) No a hamulec to podstawa:)Pozdro
Avatar użytkownika
siti07
Badacz tematu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 23:20
Lokalizacja: Krosno


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości