Drganie pedału hamulca przy hamowaniu

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Drganie pedału hamulca przy hamowaniu

Postprzez Przemas33 » 1 lip 2008, o 00:31

Witam wszystkich i proszę o pomoc co to może być. Ostatnio co jakiś czas mam taki problem przy hamowaniu rusza mi się pedał hamulca i to przy małych prędkościach ostatnio cofałem i jak zachamowałem może było z 10 na godzinę zaczął mi drżeć i pojawił się jakiś dziwny dźwięk. Jak nornmalnie hamuję to jest ok tylko przy małych prędkościach. Klocki i tarcze ok sprawdzał kolega mechanik. I jeszcze jedno świeciła mi się kontrolka ABS as pio jego zabiegach zgasła, a problem nadal jest, za to zaczęła mi się swiecic kontrolka od poduszek. Proszę o radę bo nie chcę komuś wjechać w tyłek szkoda golfiny.
Przemas33
Przemas33
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 gru 2007, o 01:04
Lokalizacja: Konin

Drganie pedału hamulca przy hamowaniu

 

Postprzez Adi » 1 lip 2008, o 00:39

Adi
 

Postprzez Przemas33 » 1 lip 2008, o 00:54

Sprzęgło jest ok nic nie drga tylko pedał pulsuje. Skoro tarcze i klocki ok to może te bębny. Jak jadę szybko tak ze 120 i więcej lubnormalnie 89 90 i hamuję to jest ok problem jest przy hamowaniu spokojnym przy prędkościach tak do 40 na godzinę, wtedy pedał hamulca pulsuje.
Przemas33
Przemas33
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 gru 2007, o 01:04
Lokalizacja: Konin

Postprzez SotoM » 1 lip 2008, o 00:57

a jak kolega sprawdził ci tarcze??patrzył czujnikiem zegarowym bicie tarcz?? jest jeszcze taki myk ze bebny robia sie owalne i tez bedzie ci bił pedał hamulca. juz taki temat przerobiłem na własnej skórze.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Przemas33 » 1 lip 2008, o 20:43

patrzył czy nie są skrzywione i są podobno proste ale te bębny muszę sprawdzić bo nie sprawdzaliśmy i taki dziweny dźwięk słychać ale nie umiem znaleść określenia jakby go opisać. Pozdrawiam i dzięki za radę. Jakby ktoś z was miał jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.
Przemas33
Przemas33
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 gru 2007, o 01:04
Lokalizacja: Konin

Postprzez SotoM » 1 lip 2008, o 22:35

Przemas33 napisał(a):patrzył czy nie są skrzywione i są podobno proste ale te bębny muszę sprawdzić bo nie sprawdzaliśmy i taki dziweny dźwięk słychać ale nie umiem znaleść określenia jakby go opisać. Pozdrawiam i dzięki za radę. Jakby ktoś z was miał jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.

Przemas ale powiedz mi czy te bicie tarcz sprawdzał czujnikiem zegarowym?? bo na oko jak patrzył to jak to sie mowi na oko dziadek w szpitalu zmarł.bo jeszcze jest taki patent- jak teracza hamulcowa przylego do pisaty tam jest syf i rdza. i jesli załuzmy było ściagane koło a urwana masz śrubke ktora trzyma tarcze do piasty (taka małą na krzyżaka) to tarcza zaczyna latac po piaście i zrywa sie ta rdza i potem krzywo leży tarcza na piascie i właśnie potem jest taki efekt jak by były krzywe tarcze i jest bicie w pedale. trzeba by było mimo wszystko zdiąć koła zciagnąć tarcze idokładnie wyczyscic piaste szczota na wiertarce i tak samo wewnetrzna przylgnie tarczy do piast. i nie dawaj tam czasem jakiegos smaru!!.tego sie nie robi.i ewntualnie mozesz zamienic tarcze stronami.i zobacz co bedzie sie działo.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Apacz* » 9 lip 2008, o 22:23

I co ??? Jaka przyczyna???

Sotom dlaczego Ty akurat musisz mieszkać w Szczecinie ;-) Mnie tu trzeba takiego fachowca :-P i nie tylko mnie :-D
Apacz*
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 22:01
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź

Postprzez SotoM » 9 lip 2008, o 23:22

heheee.no widzisz ty...no tak juz wyszło. musisz sie przeprowadzić do sz-na a nie gdzieś przy łodzi mieszkasz ;-) no ale ciesze sie ze ci pomogłem chociaż w taki sposób.jak cosik to wal odrazu jak w ogień.zawieszenia i hamulce to mój chleb codzienny
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości