Demontaż i montaż bębna hamulcowego

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez hellaflush » 17 lip 2013, o 23:01

Hej, mam zamiar przesmarować sobie te piszczące elementy w bębnach, które piszczą przy odpuszczaniu pedału hamulca. No i tu mam kilka pytań.

Trzeba najpierw zwolnić "blokadę"
Obrazek

Ale pytanko mam jak później ten bęben poprawnie założyć? Bo trzeba skasować luzy to raz a dwa, że bęben nie wchodzi tak łatwo :P
hellaflush
Gaduła

Postprzez Paweu » 17 lip 2013, o 23:11

hellaflush napisał(a):Hej, mam zamiar przesmarować sobie te piszczące elementy w bębnach, które piszczą przy odpuszczaniu pedału hamulca

Smar miedziany najlepiej.

hellaflush napisał(a): trzeba skasować luzy to raz a dwa, że bęben nie wchodzi tak łatwo

Po ustawieniu tego dzyndzla bęben powinien wejść bez problemu. jeśli masz progi na bębnie to przydałby się je przetoczyć.
Paweu
Members

Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez hellaflush » 19 lip 2013, o 13:44

No i wszystko poszło gładko, nasmarowane smarem miedziowym i dalej piszczy... Na parkingu można oszaleć od tego dźwięku. Najlepiej jak pada deszcz to wtedy jest cisza :P No nic muszę chyba ściągnąć te szczęki i nasmarować ile się da przy tej tarczy kotwicznej jak nie pomoże to wymiana szczęk albo zmiana na tarcze...
hellaflush
Gaduła

Postprzez Paweu » 19 lip 2013, o 16:59

hellaflush napisał(a):albo zmiana na tarcze...

No niestety chyba tylko ta opcja rozwiąże ten problem.
Paweu
Members

Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez hellaflush » 20 lip 2013, o 16:07

Drugi dzień walki z bębnami. Kupiłem smar w sprayu, sprężone powietrze, pędzelek i kilka pierdół i udało się, cisza :yay: Sprężonym powietrzem przewiałem cały syf z bębnów, wyczyściłem, na to poszedł smar w sprayu i dodatkowo nawaliłem w te ocierające miejsca smar miedziowy. Efekt ok, pisków brak - zobaczymy na jak długo :P Jak ktoś ma jakieś pytania na ten temat to śmiało zadawać :hyhy:
hellaflush
Gaduła

Postprzez prezesik » 20 lip 2013, o 19:54

hellaflush napisał(a):Drugi dzień walki z bębnami. Kupiłem smar w sprayu, sprężone powietrze, pędzelek i kilka pierdół i udało się, cisza :yay: Sprężonym powietrzem przewiałem cały syf z bębnów, wyczyściłem, na to poszedł smar w sprayu i dodatkowo nawaliłem w te ocierające miejsca smar miedziowy. Efekt ok, pisków brak - zobaczymy na jak długo :P Jak ktoś ma jakieś pytania na ten temat to śmiało zadawać :hyhy:
zaznacz na foto z pierwszego postu które miejsca przesmarowałeś, chętnie zrobię to u siebie.
prezesik
Members

Postprzez hellaflush » 20 lip 2013, o 20:13

W tych miejscach szczęki ocierają o tarczę kotwiczną i powodują pisk. Najlepiej zdjąć szczęki ale nie trzeba. Dobrą rzeczą jest smar w sprayu z rurką bo można tam się łatwo dostać. Dodatkowo można przesmarować sprężynki i tam gdzie są nity.

Obrazek
hellaflush
Gaduła

Postprzez pawlacz » 19 sie 2013, o 20:57

Ja wlasnie czytalem ze to ta sprezyna powoduje pisk i trzeba ją nasmarowac. Niestety tez mam ten problem ale sie obawiam ze nia dam rady poskladac tego spowrotem :/
pawlacz
Czytacz

Postprzez hellaflush » 19 sie 2013, o 21:23

Sprężyna nie piszczy. Temat już jest wyczerpany bo wszystko czarno na białym co trzeba zrobić a wcale nie musisz tego ściągać. Smar miedziowy w sprayu i psikasz wszystko co jest za szczękami czyli tą tarczę.
hellaflush
Gaduła

Postprzez AdiK__ » 19 sie 2013, o 22:42

Nie lepiej kupić nowy zestaw montażowy np z ATE? Kosztuje około 35zł a nie bawić się w smary i inne duperele? Z resztą co kto woli ;p a poskładanie tego jest bajecznie proste ;p jeśli myślisz że nie podołasz zrób zdjęcie przed demontażem i poskładaj na nowych częściach tak samo.
AdiK__
Members

Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Następna strona

Powrót do Układ hamulcowy