coś trze przód

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

coś trze przód

Postprzez lanos20 » 27 lip 2014, o 22:13

Witam
Po wymianie hamulców z 256 pełne na 256 wentylowane (wymieniono: 2 x tarcze,2 x jarzma, 1 zestaw klocków 4szt., 1 zacisk bo urwał się odpowietrznik drugiego nie ruszałem). przy okazji że było wszystko na wierzchu zregenerowałem sobie zaciski(nowe gumki, tłoczki).
Od tamtej pory mam taki problem że przy jeździe słychać takie szuranie co obrót. Jak wcisne lekko hamulec(nawet nie zwalnia) to ustaje to tarcie. Od pewnego czasu czuje na kierownicy tak jakby ściągał ale nie wiem w którą stronę. Jakie mogą być przyczyny i ewentualne próby usunięcia awarii. przy wymianie kół z zimowych nie ma rowków tarcze były kładzione na stół nie było żadnych znaków że są krzywe tarcze całą płaszczyzną przylegały do stołu
lanos20
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 20:16
Lokalizacja: Kraków

coś trze przód

 

Postprzez Gesiu_15 » 27 lip 2014, o 22:16

lanos20 tłoczek luźno chodzi w zacisku ?

lanos20 napisał(a): 1 zacisk bo urwał się odpowietrznik drugiego nie ruszałem)


wnioskuje że nie odpowietrzyłeś hamulców ? :luka:
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez lanos20 » 28 lip 2014, o 21:15

Tłoczek luźno chodzi wsuwałem palcami tłoczka żadnego zaciencia.
Wszystko było robione książkowo starą i nową szkołą odpowietrzane od prawego tyłu do lewego przodu. Nigdzie już nie szło powietrze tylko płyn bo przy okazji był wymieniony. Oba zaciski były regenerowane więc komora pływakowa cylinderka została osuszona więc musiało być odpowietrzone
lanos20
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 20:16
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości