Brak hamulców po odpowietrzaniu

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Brak hamulców po odpowietrzaniu

Postprzez koolek056 » 5 kwi 2014, o 13:44

Witam.
Posiadam VW Golfa III, 1,9 TDI, 90 KM, 1994 rok bez ABS'u.
Tydzień temu wymieniłem klocki i tarcze, po wymianie z lewego koła się dymiło, więc wyjąłem i wyczyściłem tłoczek, było już ok, ale wiem, że po takiej operacji powinno się odpowietrzyć hamulce, no i faktycznie trzeba było to zrobić bo hamulce były słabe.
Zrobiłem to dziś... Zacząłem od prawego tylnego koła, moja dziewczyna pompowała, później trzymała hamulec, ja w tym czasie odkręciłem odpowietrznik, poleciał płyn z powietrzem, gdy nie było już ciśnienia zakręciłem odpowietrznik, pedał powinien choć trochę stwardnieć, a on po prostu stał się miękki i nie ma oporu... Później chciałem odpowietrzyć lewe tylne, płyn prawie nie poleciał, później prawe przednie, płyn prawie nie poleciał, do lewego nawet nie podchodziłem, bo pedał był taki sam cały czas... Co zrobić??
koolek056
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 13:34
Lokalizacja: Toruń

Brak hamulców po odpowietrzaniu

 

Postprzez BialyUst » 5 kwi 2014, o 19:32

zacznij od takiej kolejności jak robiłes tyle ze musisz pare razy tak odpowietrzyc kazde koło z osobna dziewczyna niech pompuje ty odpowietrzasz i znowu niech pompuje i znowu odpowietrzasz po 5 razy na kazde koło i powinno byc OK

PS: pamietaj o zbiorniczku zeby ci płyn za bardzo nie ubył bo załapie powietrza


jak bedzie tak dalej to pisz
Avatar użytkownika
BialyUst
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 3 lis 2008, o 21:31
Lokalizacja: GSL

Postprzez koolek056 » 6 kwi 2014, o 20:23

BialyUst napisał(a):zacznij od takiej kolejności jak robiłes tyle ze musisz pare razy tak odpowietrzyc kazde koło z osobna dziewczyna niech pompuje ty odpowietrzasz i znowu niech pompuje i znowu odpowietrzasz po 5 razy na kazde koło i powinno byc OK

PS: pamietaj o zbiorniczku zeby ci płyn za bardzo nie ubył bo załapie powietrza


jak bedzie tak dalej to pisz


odpowietrzałem po kilka razy każde koło, nic nie pomogło, pedał cały czas miękki i wpada w podłogę, podejrzewam, że pompa hamulcowa do wymiany...
P.S. Pompę też odpowietrzałem i nic...
koolek056
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 13:34
Lokalizacja: Toruń

Postprzez pietrasiak2 » 7 kwi 2014, o 03:53

A czy przypadkiem nie puszczała pedału przed zakręceniem odpowietrznika?
Po za tym w MK3 sekcje pompy podają na krzyż czyli PTiLP , LTiPP.
Ale tu raczej nie ma wpływu odpowietrzanie od najdalszego punktu od pompy.
Co mogę jeszcze doradzić to może pierdzielić sprawę korektor siły hamowania ( tu sprawdź czy cofnięte są tłoczki do dźwigni może stanęły i jest cały czas powietrze w układzie).Lub zapowietrza się na samym cylinderku.
Po za tym jak napisałem na początku pompujesz , naciskasz i trzymasz pedał - odkręcasz odpowietrznik (pedał ma wpaść w podłogę cały czas pedał wciśnięty w podłogę - zakręcasz odpowietrznik , Wtedy powtarzasz operację. :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez koolek056 » 7 kwi 2014, o 15:26

pietrasiak2 napisał(a):A czy przypadkiem nie puszczała pedału przed zakręceniem odpowietrznika?
Po za tym w MK3 sekcje pompy podają na krzyż czyli PTiLP , LTiPP.
Ale tu raczej nie ma wpływu odpowietrzanie od najdalszego punktu od pompy.
Co mogę jeszcze doradzić to może pierdzielić sprawę korektor siły hamowania ( tu sprawdź czy cofnięte są tłoczki do dźwigni może stanęły i jest cały czas powietrze w układzie).Lub zapowietrza się na samym cylinderku.
Po za tym jak napisałem na początku pompujesz , naciskasz i trzymasz pedał - odkręcasz odpowietrznik (pedał ma wpaść w podłogę cały czas pedał wciśnięty w podłogę - zakręcasz odpowietrznik , Wtedy powtarzasz operację. :-)

Dzisiaj daje go do kumpla, jak zrobi to napisze co się stało :)
Dzięki za pomoc !

[ Dodano: 2014-04-10, 19:19 ]
Sory, że tak późno, ale dopiero miałem czas, żeby wejść.
Okazało się, że pompa się zacięła i nie tłoczyła płynu do układu, po rozłożeniu i prawidłowym złożeniu wszystko jest w porządku :)
Dzięki za pomoc :)
koolek056
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 13:34
Lokalizacja: Toruń


- - - https://alko-maty.pl/alkomat-alkohit-x35.html



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości