brak hamulców po odpowietrzaniu.

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

brak hamulców po odpowietrzaniu.

Postprzez winiarsko » 10 paź 2012, o 19:52

Czesc, mam niemały problem, ale zerwałą mi sie linka recznego wiec postanowiłem ja wymienic, a przy okazju postanowiłem ze zrobie reperaturki zacisków poniewaz gumki były mega popekane, zrobiłem to wsszstko, płyn zleciał z zaciskow wiec trzeba było odpowietrzyc. zrobiłem to i hamulce są gorsze niz były ;/ wtedy przód hamował ostro a teraz nic... i teraz mam kilka pyan bo nieu wiem czy czasem pompa mi sie nie zapowietrzyła po ak sciagnąłem zaciski scisnałem przewody zeby płyn nie uciekał no i zrobiłem wszysto wracam do samochodu a zbiorniczek pusty. ale dolałem tak z 150 ml i zrobiło sie płynu pod korek. Wiec załozyłem zaciski złozyłem wszystko do kupy i odpowietrzałem. Przy odpowietrzaniu dodatkowo musiałem dolac z 300 ml płynu ale tez z 150 wylecuiało starego. no i proba i pedał w podłoge a auto ledwo staneło. dobrze ze szybko nie jechałem... co moze byc nie tak? wszystko złozone tak jak było, z przedodów tylny minimalne pecherzyki powietrza, a przodu zero. Mam kilka pytan. Odpowietrza sie na zgaszonym silniku prawda? czy pompa hamulcowa mogła sie zapowietrzyc? czy moze jeden raz odpowietrzania nie wystarczył? Sory ze taki długi post ale na weekend potrzebuje samochod a jutro juz czwartek i chciałbym to szybko zrobic. Prosze was o pomoc!
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

brak hamulców po odpowietrzaniu.

 

Postprzez Paweu » 11 paź 2012, o 08:27

hamulce nadal są zapowietrzone... weź kogoś do pomocy.. i we dwóch odpowietrzajcie... bo samemu to nie robota.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez pablomed » 11 paź 2012, o 22:58

winiarsko, masz GTI czyli pewnie w nim ABS. Jeśli tak to zapowietrzyłeś pompę ABS. Odpowietrzysz po podpięciu do VAGA i zastosowaniu odpowiedniej procedury która ta pompę parę razy uruchomi, a jak jesteś sprytny to podasz jej napięcie na krótko i na jedno wyjdzie. Potem już tak samo, czasem trzeba powtórzyć - do skutku.
Robiąc coś z hamulcami jeśli jest ABS trzeba pilnowacć żeby płyn nie znikł w zbiorniczku.
A jeśli niemasz ABS to się opisałem niepotrzebnie i odpowietrzaj normalnie ponownie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron