BĘBNY

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

BĘBNY

Postprzez melcu » 22 cze 2012, o 12:54

Witam. Posiadam Golfa III 1.6 ABU + LPG. Wczoraj skończyl mi się przegląd. Problem w tym, że nie przejdę przeglądu, gdyż mój hamulec ręczny jest za przeproszeniem DO DUPY. Ledwo łapie. Myślę, że podczas hamowania hamują też tylko przednie koła. Prosiłbym o poradę czy jest cos, co moge zrobić z bębnami bądźże szczękami aby to wszystko troszke lepiej hamowało. Narazie jestem przed wymianą szklanek i rozrządu więc nie mam za bardzo kasy na nowy zestaw hamulcowy. Linkę już podciągałem przy dźwigni ręcznego (maksymalnie jak sie da). Zaciąga dobrze ale wogle nie trzyma.

POZDRAWIAM i proszę o pomoc ! :-D

P.S Może wystarczy sama wymiana szczęk? Jest to o wiele mniejszy koszy, ale nie wiem czy efekt będzie zadowalający. :zalamany:
Avatar użytkownika
melcu
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 02:13
Lokalizacja: Gdynia

BĘBNY

 

Postprzez Paweu » 22 cze 2012, o 16:14

melcu napisał(a):Prosiłbym o poradę czy jest cos, co moge zrobić z bębnami bądźże szczękami aby to wszystko troszke lepiej hamowało.


Wymień szczęki. bo pewnie ich już tam nie ma.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez trojeczkaGT » 22 cze 2012, o 16:19

melcu wymien szczeki to raz a jak bedziesz wymienial to wez popsikaj do linki wd40 zawsze bedzie na + no i polecam przed samym przegladem "rozgrzac" reczny czyli jechac jechac i hamowac samym recznym by sie hamulce rozruszaly u mnie tak jest jak sie rozruszaja to az kola blokuje reczny tyle ze mam tarcze ale zasada taka sama.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez melcu » 24 cze 2012, o 13:38

Dobra panowie, dzieki bardzo. Szczęki zamówione, bedą jutro i zobaczymy czy są efekty ; ) Dam znać.
Avatar użytkownika
melcu
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 mar 2012, o 02:13
Lokalizacja: Gdynia


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości