awaria układu hamulcowego

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

awaria układu hamulcowego

Postprzez krzysiudd » 31 sty 2009, o 21:04

jechałem dzis do domu i chciałem troche zwolnic naciskam pedał hamulca i nic, do dechy i nic nie zwalnia. hamulce dopiero zadziałaly po trzecim czy czwartyum wcisnieciu. za kawałek to samo. na razie nie mamjak zobaczyc czy gdzies wycieka. dawno nie patrzyłem na stan plynu ale troszeczke ubyło jakis milimetr ze zbiorniczka. jak myslicie co mogło pujsc?
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

awaria układu hamulcowego

 

Postprzez marcinkoz2910 » 31 sty 2009, o 21:08

sprawdz wąż od serwa czy nie jest przerwany
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez mani51 » 31 sty 2009, o 21:12

krzysiudd napisał(a):hamulce dopiero zadziałaly po trzecim czy czwartyum wcisnieciu


zapowietrzy Ci się układ więc masz do sprawdzenia zaciski i cylinderki oraz wszystkie łączenia przewodów hamulcowych
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez marcinkoz2910 » 31 sty 2009, o 21:12

serwo czerwone a waż na błękit, jesli jest OK to tak jak pisze kolega odpowietrzyć trzeba układ

Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez krzysiudd » 2 lut 2009, o 21:37

czy takie cos mogły spowodowac grzejace sie koła. z przodu czasem były bardzo gorące a tylnie tez były takie letniawe(mam z tyłu bebnowe)? dopiero w przyszłym tyg bede mogł sprawdzic co mu sie stało :-( możliwe ze od gorąca poszło jakies uszczelnie nie któregos cylinderka?
czy moze to wina pompy?
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

Postprzez mani51 » 3 lut 2009, o 10:28

krzysiudd napisał(a):czy takie cos mogły spowodowac grzejace sie koła


raczej nie, wręcz przeciwnie, zapowietrzony układ powoduje grzanie się hamulcy bo jak do przewodów dostanie się powietrze to po naciśnięciu hamulca najpierw ono się spręża i dopiero zaczyna hamować i dlatego jak jest go dużo to musisz kilka razy nacisnąć hamulec a jak puścisz hamulec to powietrze się rozpręża i nie pozwala całkowicie cofnąć się cylinderkom zacisków przez co klocki cały czas trą o tarczę

z tyłu masz bębny

[ Dodano: 2009-02-03, 09:30 ]
krzysiudd napisał(a):czy moze to wina pompy?


jak nie znajdziesz żednego wycieku to naciśnij mocno hamulec na postoju przy odpalonym silniku i czekaj. Jak po chwili poczujesz że pedał idzie w dół to puszcza pompa a jak pozostanie w jednej pozycji to jest ok
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez kger » 3 lut 2009, o 11:04

A może po prostu bardzo stary płyn? Jeśli nie ma wycieków. ;-)
Sprzedany, teraz już golf 6. Pzdr.
Avatar użytkownika
kger
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 26 sie 2008, o 09:56
Lokalizacja: Warzymice

Postprzez krzysiudd » 7 lut 2009, o 18:14

dzisiaj sprawdziłem niewidac aby gdzies ciekło. odpowietrzyłem wszystkie koła ale powietrza nie bylo przy zadnym kole. jednego z tylnich kół jak podniosłem samochód nie mogłem obrócic. i nie wiem czy go trzyba przez hamulec reczny czy przez nożny. przejechałem sie kawałek ale juz nie sprawdzałem czy puscil bo juz sie sciemnilo. jaki kolor przewaznie ma płyn hamulcowy jak odpowietrzałem to mial kolor brazowy.
Avatar użytkownika
krzysiudd
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6 wrz 2008, o 18:51
Lokalizacja: opoczno

Postprzez pawelek03576 » 7 lut 2009, o 20:29

kolego a jak sprawdzałeś czy nigdzie nie cieknie ?? bo najczęstszym miejscem wycieku są tylne cylinderki a tego bez ściągniecia bębnów nie da sie sprawdzić (możliwe że okładziny na szczękach sie skończyły)
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości